O suchej pleti

Suchá pleť zhruba do 25 rokov vyzerá veľmi dobre, ale potom sa začnú prejavovať jej početné nevýhody. Tvoria sa na nej šupinky a pne sa, čo pociťujeme veľmi nepríjemne. U tohto typu pleti sa tiež skôr objavujú vrásky a je častejšie podráždená. Preto je nutné so suchou pleťou bojovať.

Starostlivosť o suchú pleť

A aké konkrétne prípravky môžete použiť na suchú pleť? Na trhu ich je veľké množstvo a sú tiež rôzne kvality. Preto vyberajte starostlivo.

V boji so suchou pleťou vám pomôže pleťová kozmetika Alcina, ktorá dodáva na trh špeciálne prípravky pre suchú pleť, ktoré účinne zvláčňujú vašu pleť. Poďme si priblížiť niekolko výrobkov z radu pre suchú pleť.

Výborným výrobkom na suchú pleť je denný krém CENIA. Je vybavený špeciálnou hydratačnou formulou proti vysušovaniu pleti. Už po prvom použití pocítite jej účinok. S pravidelným používaním potom vymizne pocit pnutia, ktorý je charakteristický pre suchú pleť.

A aký krém sa bude o vás starať v noci? Je tu pre vás nočný krém VIOLA od Alciny. Vďaka nemu odstránite pnutie, ale tiež zlepšuje elasticitu pleti a efektívne zabraňuje šupinkovatění.

Veľmi účinne bojuje so suchou pleťou turgorový krém FENCHEL. Ide o špeciálny ošetrujúci krém pre veľmi suchú pokožku. Určite ho oceníte aj v zimnom období, kedy je pokožka náchylnejšia.

S prípravkami od Alciny sa účinne zbavíte suchej pleti. Doprajte si aj vy lepšiu starostlivosť o svoju pokožku.