Úvod /

Kozmetikou proti stresu

Stres je jedným z najväčších zdravotných rizík 21. storočia.

Nielenže si toho podľa prieskumu vo zvýšenej miere všíma každý štvrtý oslovený človek, ale oficiálne to vyhlásila aj Svetová zdravotnícka organizácia. Je zrejmé, že zhon, vypätie, frustrácie a podobne sú jedom pre náš vzhľad. Vedci skutočne v poslednej dobe preukázali negatívne dôsledky stresu na rast vlasov. Potom, čo sa po prvýkrát podarilo napodobniť stresovú situáciu vo vlasovom korienku, tím bádateľov Univerzity Lübeck v ňom konštatoval zhoršenou energetickú bilanciu. Ak stresová situácia trvá dlhšiu dobu, jej následkom je vypadávanie vlasov.

Stress control cremeBohužiaľ stačí málo, aby sme sa do tejto situácie dostali. Lekári, psychológovia a biochemici stres popísali ako "rozsiahlu reakciu tela na vonkajšie výzvy". Stres sa teda šíri vždy a všade. V rôznych orgánoch dochádza k tzv nútenému prispôsobovania, ktoré môže narušiť rovnováhu v tele. Alebo inak vyjadrené: stres je našej osobnej, čiastočne vrodenú a čiastočne získanú reakciou na rozmanité podnety, ktoré sa na nás hrnú.

Čo sú to stresory?

Faktory, ktoré vyvolávajú stres, sa nazývajú stresory. Môže sa pritom jednať o fyzikálne, chemické, biologické a sociálne podnety. Stresory ako hluk, napätie, teplo, chlad alebo žiarenia môžu na telo pôsobiť zvonku. Iné pochádzajú zo samotného organizmu, ako napríklad diéty, smäd, nepríjemné pocity alebo škodlivé produkty, ktoré vznikajú pri dýchaní buniek. K najznámejším stresovým problémom našich buniek patrí vznik voľných radikálov.

Čo sa deje, keď na nás pôsobí stres?

Vylučovanie stresových hormónov adrenalínu a kortizolu a zvýšená aktivita nervovej sústavy uvádza do chodu reťazovú reakciu. Dych sa zrýchľuje, srdce a krvný obeh pracujú intenzívnejšie, krvný tlak stúpa, obranyschopnosť organizmu klesá. Ľudia sa sťažujú na náhle potenie, sucho v ústach, dýchavičnosť, žalúdok ako na vode, knedľa v krku - alebo na to, že im náhle stúpajú slzy do očí. Mnohí sú oveľa agresívnejšie ako zvyčajne a každú maličkosť vnímajú ako výzvu.

Čo je to stres pleti?

Následky stresu však nepocítia len telo a duša. Aj naše kože trpia a pri nadmernom zaťažení vysiela signály. Už ste sa niekedy čudovali, prečo je vaša pokožka náhle napätá, pôsobí suchým dojmom a sčervená? Zložitá ochranná sieť koža je vplyvom stresu priebežne silne narušená. Škodliviny ľahšie prenikajú do pokožky a stresové látky sa už nemôžu odbúravať. Rovnováha medzi ochranou a regeneráciou pokožky sa tak stále viac stráca. K problému stresu sa pritom často pridáva neschopnosť pokožky tieto rušivé faktory odrážať. Následok: preťažením zvnútra a zvonku sa pokožka dostáva z rovnováhy. Najprv sa napína, je suchá a ľahko začervenaná. V ďalšom štádiu je na nej vidieť nadmerné namáhanie. Je ochabnutá, dráždivá a vznikajú prvé poruchy pigmentácie. Chronický stres pokožky sa neskôr prejaví hlbokými vráskami, stareckými škvrnami, suchosťou a dráždivosťou. Dnes sú známe aj spúšťače stresu. K vonkajším stresorom patrí v prvom rade UV-lúče, energiou nabité žiarenie zo slnka, ozón a faktory životného prostredia. Nedostatok pohybu, zlá výživa, alkohol a fajčenie sú vnútornými faktormi. Psychický stres patrí tiež k vnútorným príčinám, ktoré znižujú výkonnosť obrany proti stresu (imunitný systém). Ženy sú v niektorých situáciách k vnútornému stresu náchylnejšie ako muži. Za typicky ženský sa považuje tzv multi-tasking-stres, teda časté priania žien zvládať rodinu, profesiu a domácnosť, plus snaha byť perfektné. Vedci získavajú stále viac poznatkov na bunkovej úrovni. Pôsobením stresu stúpa podiel škodlivých látok (vedecky nazývané voľné radikály), ktoré napádajú bunky a poškodzujú ich štruktúru. Dedičná substancie buniek trpia rovnako ako bunkové bielkoviny a bunkové membrány. Ak tento proces trvá, pleť starne.

Ochrana pleti proti stresu

Údaje sú hrozivé. Najhoršie na tom však je, že dnes je stres u mnohých ľudí už takmer normálnym stavom. Preto sa výskum firmy Dr.Wolff stresom pokožky intenzívne zaoberal. Výsledkom je vysoko účinný krém s novým systémom, ktorý vytvára trojstupňovou obrannú stratégiu. Ochranné funkcie do seba zapadajú ako ozubené kolesá a nedávajú stresu žiadnu šancu. Prvej fáze tvorí ochrana pred žiarením. Zabraňuje energeticky bohatým UV-lúčom prenikať hlboko do kože a vytvárať voľné radikály alebo vyvolávať zápalové reakcie. V druhej fáze sa do hry dostáva lycopin, čiže "lapač" radikálov obsiahnutý v paradajkách. Bojuje proti všetkým formám radikálov. Treťou fázou je fytoregenerační ochrana. Defensil, látka pôsobiaca priamo na bunky, využíva synergiu troch rastlinných zdrojov, predchádza začervenanie a podráždenie. Ak by škodlivé látky prešli prvú a druhú ochrannú fázou, budú určite zachytené a neutralizované pomocou defensilu.

1) OCHRANA PLETI PROTI lúčom UV-A a UV-B

Ochranný faktor 15 (LSF 15) bráni vzniku voľných radikálov a zmenšuje riziko starnutia pleti.

2) LYCOPIN - najsilnejších antioxidantov z rajského jablka

Látka získaná z paradajok, najsilnejší antioxidant v oblasti karotenoidov. Lycopin zachytáva voľné radikály a zneškodňuje ich.

3) DEFENSIL ® - ÚČINNÁ OCHRANA, KTORÁ tiež upokojuje

Získava sa z rastliny balónovec, z oleja z hadince a zo slnečnicového oleja. Upokojuje stresovanú a podráždenú pokožku. Chráni a posilňuje ochrannú bariéru kože.

3-stupňová ochrana krému Stress Control Creme

Aktívne proti stresu pokožky

Vedci, lekári a psychológovia sa zhodujú, že stres parí k veľkým zdravotným rizikám našej doby. Aj náš zovňajšok - predovšetkým pokožka a vlasy sú stresom ohrozené. Prinášame vám pravidlá, pomocou ktorých budete stres počas dňa ľahšie zvládať:

  • Stres nepotlačuj
  • Nájdite si svoje osobné tempo
  • Častejšie hovorte "nie"
  • Dbajte na svoje telo
  • Zostaňte v pohybe
  • Chráňte svoju pokožku
  • Stanovte si priority
  • Svoje problémy aktívne riešte
  • Hľadajte veci, ktoré vás tešia
  • Odmeňujte sa

S novým Stress Control Creme je starostlivosť o pokožku jednoduchšie a zároveň účinnejšie. Ráno nanesiete ako normálny denný krém a potom použijete make-up ako zvyčajne. Ak nepoužívate žiadnu špeciálnu nočnú kúru, môžete STRESS CONTROL CREME používať aj na noc.

Kozmetika proti stresu

Zdroj esencia JAR 2009