Úvod \

Kozmetické tipy Alcina

Kozmetické tipy

SynCare Medová depilačná pasta s pantenolom a bisabololom

Depilácia s BIO medom - bez konzervačných látok, s prírodným čistým medom, vhodná aj pre horné pery, odporúčaná i pre brazílsku a bikiny depiláciu

Medová depilačná pasta bola vyvinutá predovšetkým pre profesionálnu salónnu depiláciu. Hustota pasty pri izbovej teplote je daná kombináciou invertovaného cukru a medu, ktorý prepožičiava paste charakteristickú farbu i vôňu. Vďaka vysokému osmotickému tlaku, ktorý vytvára nepriaznivé prostredie pre mikroorganizmy, neobsahuje prípravok konzervačné látky.

Účinok prípravku: Medová depilačná pasta je určená pre salónnu depiláciu teplými depilačnými hmotami. Ochlpenie je odstraňované vrátane cibuľky, čo predlžuje dobu, po ktorú zostáva pokožka po depilácii bez ochlpenia.

Použitie: Pasta sa zahreje v mikrovlnnej rúre pri výkone 1 200 W po dobu 1 minúty alebo Beurer ohrievací vani po dobu 30 minút na maximálnom stupni. Pred depiláciou je nevyhnutné pokožku očistiť - odporúčame SynCare Micelárnu čistiacu vodu s kyselinou hyalurónovou alebo SynCare Tonikum anti-akné s adstringentnými micelami. Následne musí byť pokožka starostlivo vysušená. Odporúčame zhliadnuť inštruktážne video na YouTube pod heslom SynCare depilácia.

Účinné látky: med (Mel) - zmäkčuje kožu pri depilácii.

 

Hygiena pred depiláciou a upokojenie po depilácii
Depilácia je dnes stále častejšie ponúkanou službou v kozmetických salónoch. Kozmetička je depiláciu a za definovaných podmienok aj epiláciu oprávnená vykonávať. Pri tomto ošetrení sa objavujú dva hraničné body, ktoré je nevyhnutné mať na pamäti. Depilácia vedie k odstráneniu nielen viditeľnej časti ochlpenia, ale i koreňa. Tento výkon naruší kožnú bariéru. Preto je nevyhnutné dodržať všetky zásady hygieny.

Hygiena miesta depilácie
Pred vlastnou depiláciou miesto starostlivo očistíme a zbavíme ho tiež mazu. K tomuto účelu sú vhodné predovšetkým SynCare micelárne čistiace vody a toniká. Následne pokožku starostlivo vysušíme. Prsty, ktorými budeme vykonávať depiláciu, odporúčame dezinfikovať SkinSeptem.

Ošetrenie pokožky po depialci
Každá depilácia vedie v rôznej miere k podráždeniu kože. Pokožku po depilácii šetrne dezinfikujeme. Odporúčaný je SkinSept, v oblasti tváre je vhodnejšie SynCare Tonikum zmatňujúci.

Obmedzenie rozvoja folikulitídy ("pupienkov na koži") po depilácii
Na prevenciu tohto stavu odporúčame SynCare Balzam po holení a depilácii.

 

Med v kozmetike

Med sa používal v kozmetike už v starovekom Egypte. Čistý med zmiešaný s vodou, vonnými olejmi a ílom bol v starovekej rímskej ríši používaný ako pleťová omladzujúca maska. Už na konci 19. storočia sa v USA využívali prvej depilačné vosky, ktoré obsahovali tiež med. Dnes sa med používa ako výborná zmäkčujúci látka ako do masiek, tak do kozmetiky pre depiláciu.

SynCare 100% kyselina hyaluronová Očný krém

Intenzívne omladenie pleti kyselinou hyalurónovou - rozjasňuje pleť okolo očí, vyhladzuje vrásky, spevňuje okolie očí, okamžité výsledky, dlhodobý účinok.

Očný krém s kyselinou hyalurónovou dopĺňa rad starostlivosti okolo očí a rozširuje skupinu prípravkov so 100% kyselinou hyalurónovou. Krém je veľmi ľahký, ale pritom bohatý na účinné látky. Prvé, čo si užívateľka všimne, je hebký zamatový pocit pleti po jeho nanesení.

Účinok prípravku: Vďaka obsahu čistej kyseliny hyalurónovej a prírodne analogického hemiskvalanu prepožičiava krém pleti jemnosť a vitalitu. Látka kinetin pôsobí priamo proti mimickým vráskam a obmedzuje tvorbu rozšírených cievok okolo očí. Priaznivé pôsobenie dopĺňa arganový olej.

Použitie: Po odlíčenie a čistenie pleti naneste Sérum sa zlatými pigmentmi alebo Micro Ampoules Silver Eyes Radiance. Vklepte ho okolo očí a cca po 1 minúte aplikujte do širšieho okolia pokožky okolo očí Očný krém s kyselinou hyalurónovou. Samostatne odporúčame krém používať 2x denne - ráno a večer.

Konzervačné látky: fenoxyetanol

Účinné látky:
sodná soľ kyseliny hyalurónovej (Sodium Hyaluronate) - hydratuje a upokojuje,
kinetin (Furfuryl Tetrahydropyranyladenine) - pôsobí proti vráskam a rozšíreným cévkám.

SynCare Renovia Očný krém

Pre lifting pleti okolo očí - vyživuje, chráni, zjemňuje, certifikovaná prírodná kozmetika

Renovia Očný krém BIO CPK dopĺňa a rozširuje rad krémov pre regeneráciu pleti RENOVIA. Krém získal bio certifikáciu. To znamená, že je bez syntetických parfumov, farbív, PEGů, bez parabénov a neobsahuje živočíšne suroviny. Jeho hlavnými účinnými látkami sú babasu olej, rastlinné ceramidy, rastlinné lipidy skvalan a bambucké maslo. Krém je ľahký, ale napriek tomu výživný. Nezanecháva pocit nadmerného premastenie, ľahko sa vstrebáva a pôsobí dlhodobo v citlivých partiách okolo očí.

Typ emulzie: olej vo vode (o/v).

Typ pleti: predovšetkým pre pleť +55 a pre pleť +35, možno aplikovať aj u iných typov pleti.

Účinok prípravku a použitie: Renovia Očný krém BIO CPK dlhodobo vyživuje a regeneruje náročnú pleť okolo očí a chráni ju pred nepriaznivými účinkami okolitého prostredia.

Konzervačné látky: sorbát draselný, benzoát sodný.

Opis hlavných účinných látok:
babasu olej (Orbignya Oleifera Seed Oil) - dodáva látky tukovej povahy,
skvalan (Squalane) - má vyživujúce účinky,
ceramid 3 (Ceramide 3) - podpora rejuvenace,
bambucké maslo (Butyrospermum Parkii Butter Unsaponifiables) - vyživuje a rejuvenuje pokožku.

SynCare Micelárne tonikum anti-akné

Účinná tonizujúci a efektívne čistiaca starostlivosť
Tonikum vyvinuté proti akné, obsahuje pestrec, nielen tonizuje, ale aj čistí.

Novinka predstavená vo februári 2016 je inováciou úspešného prípravku - Tonika anti-akné, ktoré sa predávalo od roku 1999. Za ten čas došlo k ďalšiemu rozvoju poznatkov v oblasti starostlivosti o pleť s akné. Bolo zistené, že pre účinné, ale šetrné čistenie pleti sú vhodnejšie micelárne čistiace prípravky, ktoré pleť nadmerne "neodmasťuje", ale skutočne efektívne čistí. Takým typom je Micelárne tonikum anti-akné s adstringentnými micelami.

Účinok prípravku: Účelom prípravku je odstrániť zvyšky nečistôt, prípadne make-upu a mlieka či gélu, ktoré boli použité pre odlíčenie a povrchové čistenie pleti. Tonikum pripravuje pokožku na následnú starostlivosť, zmäkčuje ju a zmatňuje. Hlavnú účinnú látku tvorí silymarín z pestreca mariánskeho. Jeho extrakt vyniká silnými antioxidačnými účinkami, čo vedie k tlmeniu prejavov akné. Vďaka forme micel preniká hlbšie do pleti.
Typ pleti: Pre pleť so sklonom k ​​akné.
Použitie: Kozmetický tampón sa navlhčí tonikom a potiera sa ním pleť.

Konzervačné látky: fenoxyetanol
Opis hlavných účinných látok: extrakt pestreca mariánskeho (INCI: Silybum Marianum Extract) - antioxidant,
kyselina mliečna (INCI: Lactic Acid) - znižuje pH pokožky,
pantenol (INCI: Panthenol) - upokojuje pleť

 

Použiť gél alebo mlieko pre čistenie pleti s akné?
Vhodné čistenie pleti patrí k základom úspešnej kozmetickej starostlivosti o pleť so sklonom k ​​akné. Viac ako v iných prípadoch tu platí zásada individualizácie starostlivosti podľa aktuálneho stavu pleti. Ešte začiatkom 90. rokov dominovali pri odlíčenie a čistenie pleti čistiace mlieka. V súčasnej dobe (2016) je tento pomer už len 65 : 35 v prospech mliek. Čistiace gély získavajú stále väčšiu obľubu, a to nielen medzi mladými, ako tomu bolo donedávna. Čistiace gély sú na rozdiel od čistiacich mliek bez olejových zložiek. Nejedná sa o pravú emulziu, ale o stabilizovaný vodný roztok s tenzidovým látkami. Preto pokožku nadmerne nezaťažujú olejovými zložkami. SynCare využíva v Čistiacim gélu anti-akné a aj v klasickom Čistiacim gélu umývacie zložky na báze betaínov. Na rozdiel od lauryl sulfátov pokožku nedráždia, sú ekologické a výborne rozptyľujú nečistoty.

Kedy použiť pre čistenie pleti s akné gél a kedy mlieko
Čistiaci gél anti-akné je ideálny pre odstránenie nečistôt z povrchu pleti. Veľkou výhodou je, že umožňuje rýchle použitie tzv. i "z kabelky". Čistiace mlieko anti-akné je vhodnejšie v prípadoch, keď je nevyhnutné pleť tiež odlíčiť. Zvlášť vodeodolné make-upy sa ľahšie odstraňujú čistiacimi mliekami.

Pestrec mariánsky
Aj keď táto statná bylina patrí do skupiny bodliakov, jedná sa o jednu z najčastejšie využívaných liečivých rastlín. Semená obsahujú súbor účinných flavonoidov (silybín, silydianin, silychrysin), ktoré súhrnne označujeme ako silymarín. Ten pôsobí v kozmetických prípravkoch ako silný antioxidant. V prípravkoch proti akné tlmí prejavy zápalu - viď napr. AcneNORM alebo Tonikum anti-akné.

SynCare Maska ukľudňujúca s shea máslom
Zima je obdobím, kedy sa stretávame so zvýšenou citlivosťou pleti. Súčasne je časom, kedy ženy i muži vyhľadávajú profesionálne kozmetické ošetrenie častejšie. To je dané redukovanou možnosťou iných aktivít v zime, ale často tiež plesovou sezónou. Ženy i muži chcú vidieť výsledky ihneď, avšak riziko citlivosti pleti obmedzuje možnosti špeciálnej starostlivosti.

Maska ukľudňujúca ako krém pre večerné ošetrenie pleti
Krémové masky sa všeobecne podobajú krémom. Bývajú hutnejšie a môžu v niektorých prípadoch obsahovať väčšie množstvo účinných látok. Krémové masky spravidla neobsahujú UV filter.
Značnú výhodu použitia SynCare Masky ukľudňujúci ako krému pre záverečné ošetrenie pleti je skutočnosť, že prípravok má bohatú lipidovú štruktúru, ktorú mu prepožičiavajú jadrový marhuľový a klíčkový olej. Preto je maska ​​ako záverečný krém vhodná v situáciách, kedy ošetrujeme suchú a súčasne citlivú pleť a teploty sa blíži nule, ale ešte nemrzne. Vtedy maska ​​poskytuje nielen vynikajúcu ochranu, ale tiež, vďaka prítomnosti ušľachtilých rastlinných olejov a bisabololu, intenzívnu výživu.

SynCare Maska ukľudňujúca pre záverečné salónne ošetrenie: Pre využitie masky na záver ošetrenie na miesto krému platí dôležitá podmienka. Pretože maska ​​neobsahuje UV filter, musí byť zaručené, že klientka sa nebude bezprostredne po ošetrení vystavovať zvýšene dlhšiu dobu slnečnému žiareniu. V zime, v ranom jari a po väčšiu časť jesene je táto podmienka takmer vždy splnená.
V letnom období odporúčame použitie Masky ukľudňujúci ako krému v prípade neskoro popoludňajšieho alebo večerného salónneho ošetrenie.

Aký je vzťah medzi harmančekom a bisabololom?
Harmanček je v kozmetike známy ako účinná bylina, ale aj ako zdroj mnohých alergických reakcií. Bisabolol je jednou zo zložiek kamilkové silice, ktorá s harmančekovým alergénmi nemá nič spoločné. Naopak, alfa-bisabolol má preukázané upokojujúce účinky, podporuje proces hojenia pokožky, pôsobí antibakteriálne a dokonca má špecifické protinádorové vlastnosti.

SynCare MICRO Ampoules Rastlinné kmeňové bunky
Obnovte pevnosť a pružnosť vašej pleti
Priama ochrana kolagénu, prejasňuje a vitalizuje, vhodné aj pre masáž.

Novinka predstavená v decembri 2015 rozširuje rad prípravkov SynCare s extraktom kmeňových buniek. Ampulárné sérum má vysoko hygienické balenie v plastovej ampulke, ktorá vystačí na dve ošetrenie.

Účinok prípravku: Sérum obnovuje pevnosť a pružnosť pleti. Vzhľadom k bohatému základu, ktorý tvorí babasu olej a bio marhuľový olej, poskytujú pleti potrebnú výživu a prirodzenú ochranu. Komplex olejov dopĺňa hemiskvalan, ktorý je cenený ako jemný nemastný olej. Hlavnú účinnú látku predstavuje extrakt z kmeňových buniek byliny Seigesbeckia orientalis, ktorý je priamym ochrancom kolagénu. Sérum neobsahuje žiadne minerálne oleje a vosky. Hoci je lipofilný, postupne sa ľahko vstrebe
Použitie: Sérum má veľmi dobré masážne vlastnosti. Preto ho do pleti zapracujeme ľahkou kozmetickou masážou. Možno ho použiť aj okolo očí.
Typ pleti: pre pleť +55 alebo variantne pre suchú pleť +35

Charakter prípravku: lipidické bezvodé bohaté sérum
Konzervačné látky: fenoxyetanol
Popis hlavných účinných látok: extrakt kmeňových buniek (INCI: Sigesbeckia Orientalis Extract) - priama ochrana kolagénu,
Babasu olej (INCI: Orbignya oleifera (babassu) Oil,
vitamín E (INCI: Tocopheryl Acetate) - silný antioxidant

Micro Ampoules rastlinné kmeňové bunky pre liftingovú masáž
Micro Ampoules rastlinné kmeňové bunky predstavujú typ bohatého lipidického séra. Okrem klasického výživného pôsobenia možné toto sérum použiť pre liftingovú masáž a mikromasáž.

Liftingová masáž sa zameriava na uvoľnenie mimických svalov tváre. Po správne vykonanej liftingové masáži dosiahneme relaxácie mimických svalov, zlepšenie prekrvenia kože, a tým podporujeme jej výživu. Odmenou je nám vypnutá pokožka a pre klientku príjemný pocit navodenej relaxácie. Sérum Micro Ampoules rastlinné kmeňové bunky nanesieme na miesto masáže. Ak je plocha príliš veľká, dávky rozdelíme. Jedna ampulka postačí pre celú tvár. Sérum sa masážou najskôr rozotiera do strán a v druhej fáze sa fixnými pohyby rozmasírovává.

Liftingovú mikromasáž z pravidla vykonávame okolo očí, ale vhodná je aj v oblasti okolo úst. Pre jednu mikromasáž spotrebujeme najviac jednu polovicu fľaštičky. Mikromasáž musí byť jemná, ťahy sú menej ostré a sú pomalšie. Zvyšok séra po masáži zapracujeme do pleti, prípadne ho zotrieme.

Čo sú kmeňové bunky?
Ak túto problematiku zjednodušíme, sú kmeňové bunky akési materské bunky organizmu, z ktorých môžu vznikať buď všetky ostatné bunky v tele, alebo jednotlivé vývojové rady. V princípe môžu kmeňové bunky nahrádzať nefunkčné orgány alebo ich časti. Postupne sa v medicíne darí prechádzať od experimentu ku klinickému využitiu, ale cesta je stále dlhá.

SynCare WHITE ACTION - Nielen zosvetľuje, ale je to aj ideálna pleťová maska

Bezpečné zosvetlenie pokožky.
Výborná intenzívna zosvetľujúci maska.
Vhodné aj pre domáce použitie.

Prípravok White Action krém je na trhu od roku 2001. Aj to dokazuje jeho silný potenciál, zďaleka nielen v oblasti dlhodobého zosvetľovanie pigmentu. Jeho vývoj bol daný skutočnosťou, že na trhu neexistuje český kozmetický prípravok s kyselinou azealovou pre zosvetlenie pokožky, zatiaľ čo na svete je ich viac ako 30.

Účinok prípravku:
Dlhodobé zosvetľovanie hyperpigmentácií: Kyselina azelaová obsiahnutá v kréme blokuje tvorbu pigmentu melanínu a tým zosvetľuje pokožku do jej prirodzenej farby.
Okamžité prejasnenie a vypnutie pleti: Krém možno použiť aj ako pleťovú masku v prípadoch, keď potrebujete - napríklad z dôvodu spoločenské udalosti - rýchlo rozjasniť a vypnúť pokožku.
Použitie: Pre dlhodobé zosvetlenie pigmentu sa vmasírováva 10 až 20 sekúnd do pigmentácie 2x denne po dobu 5 až 6 mesiacov a plocha sa kryje SUN Protect SPF 30 alebo Zinci SUN 50+.

Charakter prípravku: emulzia o/v (olej vo vode).
Konzervačné látky: fenoxyetanol
Popis hlavných účinných látok: kyselina azelaová (INCI: Azelaic Acid) - má výborné zosvetľujúci účinky,
kyselina glykoová (INCI: Glycolic Acid) - podporuje zosvetľujúci účinok kyseliny azelovej a uľahčuje jej prienik.

WHITE ACTION krém ako ideálna pleťová maska ​​pre rýchle zjednotenie farby a vyhladenie pleti

White Action je populárny pre zosvetľovanie pigmentu, najmä po letnom opalovávání. Menej známa je skutočnosť, že je výbornou zjemňujúci, vyhladzujúci a farbu kože zjednocujúci maskou.
Vyhladenie pleti, zjednotenie farby a rýchly lifting pre spoločenské udalosti:
Často sa stáva, že žena potrebuje rýchlu zmenu pleti, jej prejasnenie a vypnutie. Postupy ako je mezoterapia alebo AHA peeling sú príliš radikálne a začervenanie pleti pretrváva niekoľko hodín.
Čo robiť, keď zistíte, že večer idete na dôležité spoločenské stretnutia alebo do divadla?
Spoľahlivým riešením je aplikacia White Action krému ako masky. Pred nanesením je vhodné aplikovať 3 až 4 kvapky Séra morského liftingového a zapracovať ich do pleti. Následne sa nanesie v tenkej vrstve White Action krém na celú plochu tváre, prípadne i krku a dekoltu. Ponechá sa pôsobiť 5 až 10 minút a opláchne sa Tonikom hydratačným. Krém môže pri aplikácii ľahko poštipkávat, preto podľa pocitu prípadne dĺžku skrátime, inokedy ju môžeme naopak predĺžiť až na 15 minút.

Prečo je farebný pigment melanín hlavne v koži?
Neurofyziológ alebo patológ by namítnul, že melanocyty sú aktívne aj v iných orgánoch, ako je koža, ale v koži plnia svoju základnú funkciu - tvoriť pigment melanín, ktorý selektívne filtruje UV žiarenie. Jeho tvorba sa aktivuje pri opaľovaní, kedy melanocyty postupne "vystreľujú" pigment do svrchnějších vrstiev pokožky a prefarbuje ju. Takto sa postupne zvyšuje prirodzená UV ochrana kože.

PediCalx - zmäkčuje a stará sa o kožu pat

Pre jemné a hebké nohy.
Rieši zatvrdnutú kožu pat. Bráni praskanie pat.
Pôsobí na koži so sklonom k ​​plesniam chodidiel.

Používatelia by sa nemali nechať uviesť v omyl, aj keď sa jedná o "obyčajný" krém na nohy, je jeho výroba náročnejšia, než hociktorého oceňovaného SynCare krému na ošetrenie pokožky tváre. Súčasne má vynikajúce vlastnosti - zmäkčuje, hydratuje, zjemňuje a veľmi dobre chráni.

Účinok prípravku: PediCalx krém je určený najmä pre starostlivosť o pokožku chodidiel. Má mimoriadne zmäkčujúce a hydratačné účinky. Kým zmäkčenie zaisťuje urea, hydratáciu poskytuje kyselina hyaluronová. Krém obsahuje aj antimikrobiálný a protiplesňový oktopirox, ktorý pôsobí proti prípadným mykózam v tejto oblasti.
Použitie: Krém sa votrie do kože chodidiel. Silnejšiu vrstvu aplikujeme na päty, menšie množstvo na zvyšok chodidlá. Krém je možné použiť aj na menšie plochy kože, napr. na oblasti lýtok alebo prípadne na ruky.

Charakteristika prípravku: emulzia v/o (voda v oleji).
Konzervačné látky: fenoxyetanol
Opis hlavných účinných látok: urea (INCI: Urea) - má výborné zmäkčujúci účinky,
kyselina hyalurónová (INCI: Hyaluronic Acid) - hydratuje a zvláčňuje,
oktopirox (INCI: Piroctone Olamine) - pôsobí proti plesniam a baktériám

SEBUCEL upokojujúce telové mlieko v kombinácii s PEDICALX zmäkčujúcim krémom na nohy
Prečo má človek s mastnou pleťou nezriedka problémy so suchosťou kože v iných častiach tela? Je to preto, že v porovnaní s tvárou, hornou časťou pŕs a chrbta je v iných častiach tela mazových žliaz oveľa menej a na dlaniach a chodidlách chýba úplne. Optimálne a účinná zvláčňovaní, relipidace a hydratácia sú podmienkou pre zdravú pokožku.
Zvláčnenie a relipidace kože po kúpeli: Pri sprchovaní alebo kúpeli zmývame nielen nečistoty, ale aj ochranný tukový kožný film. Jeho obnova, najmä v neskoršom veku, trvá až 24 hodín. Preto je nevyhnutné obohatiť kožu bezprostredne po umývaní o relipidující zložky. S poklesom teplôt v jesennom a zimnom období je táto potreba ešte aktuálnejšia.
SEBUCEL upokojujúce telové mlieko: Mlieko nanášame rovnomerne na pokožku celého tela a jemne votrieme. Používame až 3 krát denne.
PEDICALX zmäkčujúci krém na nohy: Okrem zmäkčenie chodidiel je vhodný aj pre menšie plochy, kde plne nahradzuje SEBUCEL.

Prečo deti netrpia na stvrdnutej päty?
Stvrdnutie kože chodidiel, najmä pat súvisí s tlakom, ktorému je koža v tejto oblasti vystavená.
Napriek tomu ešte dvanásťročné deti nemajú problémy so stvrdnutím pat alebo ich praskaním, aj keď intenzívne športujú a ich hmotnosť sa často približuje hmotnosti dospelých.
V neskoršom veku sa pridáva ďalší faktor - obmedzenia schopnosti kože odlučovať zrohovatené zvyšky kožných buniek.

SynCare 100% kyselina hyaluronová Micelární čisticí voda

Fíkový extrakt v kosmetice SynCare
Extrakt z fíků obsahuje vysoké procento látek typu galaktouronové kyseliny, fruktózy, glukózy a alfahydroxykyselinu jablečnou. Tyto složky mají význam především pro podporu hydratace pleti, ale také pro pocit jejího osvěžení. Proto se ve vodě rozpustné fíkové extrakty používají i v pleťových vodách, kde podporují tzv. revitalizační účinek a pokožku projasňují.

Charakteristika přípravku: Micelární tonikum představuje vodnou směs kyseliny hyaluronové s micelami, ve kterých je uzavřen extrakt sněžné horské řasy, vyskytující se v některých oblastech švýcarských Alp. Komplex účinných látek doplňuje extrakt fíků, který pleť osvěžuje a hydratuje.
Účinek přípravku a použití: Micely představují unikátní moderní čisticí částice šetrných mycích látek, které jsou tvořeny betainy a cukernými složkami. Jsou rovnoměrně rozptýleny ve vodě, která obsahuje vázanou kyselinu hyaluronovou. Díky jejich vlastnostem je pokožka velmi šetrně čištěna bez toho, aby došlo k narušení ochranné bariéry kůže. Micelární čisticí vodu naneste na tampón a krouživými pohyby čistěte pleť. Micelární čisticí voda snižuje pocit pnutí pleti, je vhodná nejen pro čištění pokožky obličeje, ale také krku a dekoltu. Pleť není nutné po čištění oplachovat. Přípravek náleží do řady kosmetiky SynCare s kyselinou hyaluronovou (tonikum, denní a noční krém, sérum, maska a oční krém).

Konzervační látky: fenoxyetanol
Popis hlavních účinných látek: sodná sůl kyseliny hyaluronové (Sodium Hyaluronate) - hydratuje a zklidňuje,
sněžná řasa (Coenochloris Signiensis Extract) - regenerační a ochranné vlastnosti pro pleť,
extrakt fíků (Ficus Carica Fruit Extract) - osvěžujíce a hydratuje.

SynCare Hydratační gel s arganovým olejem a skvalanem

Víte, že Hydratační gel s arganovým olejem a skvalanem můžete použít i při podrážděné kůži po opalování?
Obecnou vlastností vodných gelů je jejich dobrý chladivý účinek. Toho se využívá i při solárním erytému po opalování, kdy Hydratační gel s arganovým olejem a skvalanem intenzivně ochlazuje opálenou pokožku zklidňuje nepříjemné pocity a současně, díky lipidovým látkám, pomáhá obnovovat její ochrannou bariéru.

Charakteristika přípravku: Hydratační gel s arganovým olejem a skvalanem představuje moderní intenzivní kosmetický gel, který kombinuje příznivé hydratační vlastnosti s lipidovými složkami, které pleť chrání a vyživují. Jeho slabý mléčný zákal je zapříčiněný rozptýlením kapek arganového oleje a skvalanu v gelu.
Typ emulze: Nejedná se o emulzní systém, ale o vodný gel.
Typ pleti: Pro suchou a dehydrovanou pleť v kombinaci s krémem. Pro mastnou a seboroickou pleť může být použitý i samostatně.
Účinek přípravku a použití: Hydratační gel s arganovým olejem a skvalanem obohacuje pleť o arganový olej, ve kterém jsou významně zastoupeny nenasycené mastné kyseliny, zejména linolová a olejová. Další rostlinný lipid skvalan příznivě doplňuje vlastnosti aragnového oleje a pomáhá udržet v pleti její přirozenou vlhkost. Gel se nanese v tenké vrstvě rovnoměrně na pokožu, jen lehce se vklepe a po 2 až 4 minutách se u suché pleti kryje hydratačním krémem.

Konzervační látky: fenoxyetanol
Popis hlavních účinných látek: arganový olej (INCI: Argania Spinosa Kernel Oil) - dodává pleti látky tukové povahy,
skvalan (INCI: Squalane) – udržuje v pleti přirozenou vlhkost

Kombinace přípravků s Hydratačním gelem s arganovým olejem a skvalanem
Suché a dehydrované pleti chybí především látky, které poutají vodu v svrchních vrstvách pokožky. Vodné gely obecně dodávají do pleti potřebnou vlhkost, avšak samy ji v pleti neudrží. Správné použití gelů v péči o suchou pleť je vždy v kombinaci s účinným hydratačním krémem. V roce 2001 přišel francouzský kožní lékař Simion s postupem, jak účinně hydratovat suchou pleť tak, aby se v ní vlhkost udržela co nejdéle. Princip spočívá v aplikaci hydratačního vodného roztoku, následně gelu a poté hydratačního krému. Výsledkem péče je dobře hydratovaná pleť.

Postup intenzivní hydratace suché a dehydrované pleti s přípravky SynCare:
Na pleť aplikujte Tonikum hydratační a ihned naneste v tenké vrstvě Hydratační gel s arganovým olejem. Po 2 až 4 minutách gel lehce vklepejte do pleti a případné zbytky setřete kosmetickým ubrouskem. Následně kryjte celé místo BioMineral Výživným krémem nebo Krémem na suchou pleť BIO CPK. U extrémně suché pleti doporučujeme NEOderm krém nebo SEBUCEL krém BIO.

SynCare Gommage peeling v salónnej a domácej starostlivosti

História gommage peelingov sa začala písať v šesťdesiatych rokoch minulého storočia. Ich účelom bolo mechanické odstránenie povrchových voľne prichytených častí zvyškov kože - tzv. debris, rovnako ako u klasických mechanických peelingov, avšak bez rizika dráždenia. Prekvapivo, až koncom minulého desaťročia sa gommage stal rozšíreným.

Čistenie pleti: Odporúčame SynCare Čistiaci gél, ktorým šetrne povrchovo očistíme pleť. Pre odlíčenie a čistenie okolia očí použijeme SynCare Micelárny odličovač očného okolia.

Gommage peeling: Pred aplikáciou pleť šetrne dosušíme kozmetickými pleťovými obrúsky. SynCare Gommage peeling použijeme podľa návodu.

Sérum po gommage: Pleť je po použití Gommage peelingu jemná, čistá, ale aj priepustnejšia pre aktívne látky. Toho využijeme pre aplikáciu séra. Odporúčame SynCare Micro Ampoules Longevity Maris Collagen, ktoré ľahko vklepeme do pleti.

Záverečná starostlivosť: Odporúčame SynCare krémy Renovia.

Môže byť gommage peeling najšetrnejšie kozmetický mechanický peeling?
Snahou odborníkov v starostlivosti o pleť je vyvinúť účinný, a pritom šetrný mechanický peeling. Postupne sa prešlo od hrubých piesočných zŕn k špeciálnym obrušovaným praným pieskom - pozri SynCare Peeling gel.
Gommage peelingy predstavujú najnovšie alternatívu peelingov pre citlivejšiu a zrelú pleť, kde nie je nutný intenzívny mechanický peeling.

Gommage peeling

Pleť po Gommage peelingu veľmi dobre prijíma kyslík. Gommage otvára pleť pre ďalšie aktívne látky z pleťových sér.

Gommage peeling má charekter emuze o/v. Krémová textúra je len podkladom pre vlastnú Gommage, suspenzné-emulzný prípravok.

Gommage peeling (doslova gumující peeling) je alternatívou ku klasickým mechanickým peelingům, predovšetkým u citlivej pleti. Jemne odstraňuje nahloučené zrohovatené bunky z povrchu kože, čistí ju a otvára pre aktívne látky napríklad z pleťových sér.

Gommage peeling sa nanesie na suchú pokožku tváre, prípadne i krku a dekoltu. Nechá sa krátko zaschnúť a opakovanými ťahy zhodnými z pohybom gumy na papieri vykonajte Gommage.
Tip - Gommage peeling prevádzajte 1-4krát mesačne ľahkou masážou na vlhké pleti. Po 1-2 minútach zmyte vlažnou vodou a dočistite vhodným pleťovým tonikom.

Gommage peeling je vhodný ako pre salónnu, tak pre domácu starostlivosť. Keďže Gommage "otvára" pokožku, je vhodné tejto vlastnosti využiť a následne aplikovať vhodná pleťová séra.

Konzervačné látky: benzyl alkohol

Účinné látky:
prášok z perál (INCI: Pearl Powder) - základný Gommage efekt,
prášok z ruže (INCI: Rosa Canina Flower Powder) - doplňujúce Gommage,
extrakt z jarabiny (INCI: Sorbus aucuparia Fruit Extract)

Ako sa starať o pleť pred, pri a po opaľovaní

Väčšina z nás používa pravidelne opaľovacie prípravky, aby chránili pleť pri opaľovaní. Menej je známa nevyhnutnosť prípravy pleti na opaľovanie a následná starostlivosť po opaľovaní.

Starostlivosť o pleť pred opaľovaním: Pred opaľovaním je vhodné sa osprchovať, aby pot a nečistoty nebránili účinku UV filtra a nevyvolávali dráždenie pri opaľovaní. Odporúčame SynCare Sensitive hydratačný telový šampón.

Starostlivosť pri opaľovaní: Opaľovací prípravok starostlivo rozprestrite na pokožku, ale nevtierajte ho. Nezabudnite u na nos, ušnice, pery, priehlavky nôh alebo na znamienka a jazvy.

Starostlivosť po opaľovaní: Po opaľovaní sa vždy osprchujte teplou, nie horúcu! vodou bez mydla. Potom zľahka starostlivo votrite SynCare Hydratačný telový balzam a aplikáciu opakujte až 3 krát denne.

Starostlivosť pri spálení kože: V niektorých prípadoch je nevyhnutné vyhľadať lekársku starostlivosť. Pri miernejšom stupni odporúčame SynCare Hydratačný telový balzam a na menšie plochy SynCare NEODERM krém.

SUN PROTECT spray - pre účinnú ochranu pri opaľovaní

SUN PROTECT SPF 30 SPRAY je UV ochranná emulzia pri opaľovaní dosahujúce úrovne SPF 30, UVA ochrana je 15. Suspenzně-emulzný prípravok (emulzia je o/v) je určený pre ochranu povrchu kože pred účinkami UVA a UVB žiarenia pri opaľovaní. Bol posúdený z hľadiska zdravotnej bezpečnosti aj pre deti do 3 rokov.

SUN PROTECT spray dávkujte pomocou mechanického rozprašovača na pokožku. Optimálna vzdialenosť pre postrek je 20 až 30 cm. Nanesenú emulziu zľahka rozotrite, ale nevtierajte ju. Aj keď bol prípravok testovaný na odolnosť voči zmývaniu vodou, dôrazne odporúčame obnovu ochrannej vrstvy po každom kúpaní. Pamätajte - absolútna odolnosť voči vode neexistuje.

Konzervačné látky: benzyl alkohol

Použité UV filtre:
oxid titaničitý (INCI: Titanium Dioxide) - fyzikálny filter,
Tinosorb S (INCI: Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl triazín) - hybridný filter,
Eusolex 2292 (INCI: Etylhexyl Methoxycinnamate) - chemický filter,
Eusolex 4360 (INCI: Benzophenone-3) - chemický filter

Viete ako správne nanášať ochranné opaľovacie prípravky?
Ochrannými prípravkami pri opaľovaní nešetríme. Nedostatočné množstvo zníži ochranný účinok aj o viac ako 90%. U dospelého človeka aplikujeme na celý povrch kože približne množstvo zodpovedajúce dvom polievkovým lyžiciam. Pri nanesení len na tvár (bez krku) predstavuje správne množstvo jedna kávová lyžička.

MULTI LIFT 100% intenzívne sérum - vyhladzuje a zjemňuje pleť

Zámerom dermokozmetické značky SynCare bolo vyvinúť rad prípravkov na báze čistej kyseliny hyalurónovej, ktoré by pleti poskytli potrebnú hydratáciu, ale tiež luxusný pocit výživy. Od 1. februára 2015 postupne predstavíme intenzívne sérum, hydratačnú alginátovú masku a spevňujúci krém - všetko na báze kyseliny hyalurónovej.

MULTI LIFT 100% intenzívne sérum predstavuje obrátenú emulziu vody v oleji s ľahkou textúrou (tento typ séra je ojedinelý), ktorá je veľmi bohatá, ale napriek tomu sa ľahko aplikuje a rozotiera, rýchlo sa vstrebáva. Odmenou je veľmi jemná a zamatovo hladká pokožka.

Sérum ihneď po aplikácii viditeľne zjemní a vyhladí pokožku. Pravidelná aplikácia podporuje prirodzenú hydratáciu pleti, čo vedie k obnove napnutie (turgoru), rozjasnenie a vyhladenie vrások. Tým je docielené celkové rejuvenace (omladenie) a regenerácie.

MULTI LIFT 100% kyselina hyalurónová sérum je určené pre pleť, na ktoré sa už objavujú prvé známky jej starnutia. Preto je sérum určené predovšetkým pre pokožku +35 a +55, avšak je možné ho aplikovať u všetkých typov pleti, ktoré vyžadujú lifting.

Pleť +35
Salónne použitie: Sérum zapracujeme do tváre, krku a dekoltu a ihneď ho prekryjeme OXYGENIA O2 krémovú liftingovou a oxigenační maskou alebo niektorú z morských alginátových masiek.
Domáce použitie: Odporúčame aplikovať večer na vyčistenú pleť vždy ob deň.

Pleť +55
Salónne použitie: Sérum zapracujeme do tváre, krku a dekoltu a ihneď ho prekryjeme MACADAMIA AGE maskou výživnú, prípadne niektorú z morských alginátových masiek.
Domáce použitie: Odporúčame aplikovať večer na vyčistenú pleť vždy ob deň.

Konzervačné látky: benzyl alkohol

Hlavné účinné látky:
sodná soľ kyseliny hyalurónovej (INCI: Sodium hyaluronate) - výborne hydratuje, zjemňuje a regeneruje
skvalan (INCI: Squalane) - zabezpečuje vláčnosť a jemnosť

Sila hyaluronu sa snúbi s inovatívnou technológiou

Čas prirodzene zanecháva stopy. A to hlavne v okolí očí, kde sa prvé vrásky začínajú objavovať obzvlášť čoskoro. Jemná koža očného okolia totiž reaguje veľmi citlivo na vonkajšie vplyvy, slnečné žiarenie a nezdravý životný štýl. Ale s predčasným starnutím pleti sa nemusíme zmierovať.

Inovatívne riešenie, ktoré dokáže odvrátiť známky času na vašej pleti - ALCINA HYALURON 2.0 Očný gél - nová generácia starostlivosti špeciálne prispôsobená pre špecifické potreby citlivého očného okolia.

Tajomstvo úspechu je v špeciálnom zložení: Očný gél obsahuje Hyaluron 2.0, čo je pokročilá forma kyseliny hyalurónovej, ktorá pleť vypína a vyhladzuje. Okamžite viditeľný efekt zaisťujú veľké molekuly, ktoré sa pokladajú na vrchnú vrstvu pokožky ako polstrovaná sieť. Dlhotrvajúci efekt zaisťujú v ďalšej fáze malé molekuly, ktoré prenikajú hlbšie do pokožky a tam podporujú lepšie súdržnosť buniek.

Pleť dostáva veľké množstvo hydratácie, dokáže s ňou lepšie hospodáriť a tým dochádza k zmierneniu drobných vrások.

Aby bola citlivému očnému okoliu zaistená dostatočná starostlivosť, boli do prípravku pridané účinné látky, ako je svetlík lekársky, alantoín, pantenol a extrakt z opuncie. Jedinečná kombinácia týchto látok pomáha upokojiť stresovanú pokožku.

Ďalšou výhodou prípravku je špeciálne vyvinutý keramický aplikátor, pomocou ktorého sa gél nanáša - pomáha zmierňovať opuchy a má súčasne chladivý a osviežujúci efekt.

ALCINA HYALURON 2.0 Očný gél môžete použiť aj na rýchle osvieženie počas dňa a to aj napriek make-upu!

Čistenie pleti pri akné

Čistenie pleti pri akné je stále diskutovaná téma. V laickej verejnosti sa doteraz vyskytuje názor, že akné je choroba nečisté kože. Táto mylná predstava vedie k tomu, že pleť býva nešetrne a nadmerne čistená. V dôsledku týchto postupov môže, zdanlivo paradoxne, nastať zhoršenie akné. Preto je nevyhnutná dôsledná súvaha, ako, kedy a čím čistiť aknóznu pleť.

Aknózna pleť nie je nečistá pleť
Akné je ochorenie, spojené s poruchou odlučovanie zrohovatených buniek, ktoré sú na povrchu vývodu mazovej žľazy a ktoré by sa mali voľne odlučovať. Táto porucha vedie k postupnému upchatiu vývodu a maz nemôže voľne prechádzať na povrch kože. Vzniká drobná rezistencia (hrčky) plná mazu, ktorá je živinou pre baktérie. Tie sa rýchlo rozmnožia a vzniká klasický zápal pri akné. Je pravdou, že zvýšená tvorba mazu môže byť nepriaznivým faktorom podporujúcim akné, samotná mastná koža však akné nespôsobí. Podobne, nečistá, zle udržiavaná pokožka nemusí trpieť akné. Naopak, najmä dievčatá v období dospievania nadmerne čistí pleť, nezriedka i drastickými prípravky s vysokým obsahom liehu. To vedie k reflexnému zvýšeniu tvorby mazu a k zhoršeniu akné.

Čo môže zhoršiť akné pri čistení pleti?
Za rizikové pokladáme predovšetkým silne odmasťujúci čistiace prípravky alebo kúry.

Pevná mydla - úplne sa vyhýbame pevným mydlám. Tie výraznejšie než tekutá mení pH kože, posúvajú ho do zásaditej oblasti, čo pleti neprospieva. Pleťové vody s vysokým podielom etanolu - lieh je výrazne vysušujúci a dráždivý. Do pleťových vôd pri akné patrí, ale v koncentrácii do 5%.

Alginátové masky - je málo známou skutočnosťou, že algináty vo vysokých koncentráciách nie sú vhodné pre pleť s akné. Samy síce akné nevyvolávajú, ale zrnká alginátu môžu vniknúť do otvorených ložísk akné a tým zhoršiť jej priebeh.

Rastlinné oleje - aj keď sú v kozmetike všeobecne cenené, do kozmetických prípravkov pre ošetrenie akné nepatrí. Voľné mastné kyseliny a glyceridy sú v mnohých prípadoch komedogenní.

Správna technika čistenia pleti pri akné
Ako pri domácej starostlivosti tak v salóne je na prvom mieste dôležité správne určenie typu pleti. Zatiaľ čo mastná aknózna pleť vydrží aj intenzívnejšie čistiace kúry, suchá pleť s akné môže nepriaznivo reagovať aj na relatívne mierné čistenie.

Povrchové čistenie: Pleť vždy na začiatku opláchneme vlažnou vodou. Potom odporúčame pri zatvorených očných viečkach nastriekať na pleť SynCare Hydrogenia biominerální vodu v spreji. Tá mierne rozvoľnia póry a pôsobí na zmäkčenie pleti. Následne aplikujeme SynCare Čistiaci gél anti-akné. Buď končeky prstov, alebo kozmetickým tampónom rozotrieme gél krúživými pohybmi bez väčšieho tlaku po pleti, prípadne aj krku a dekoltu. U mastnej pleti môžeme gél ponechať 1 minúty na pokožke. Následne gél odstránime SynCare Tonikom anti-akné alebo u suchšie citlivej pleti SynCare Tonikom hydratačným.

Hĺbkové čistenie: Nasleduje len v prípade, že pleť je výrazne zhrubnutá, intenzívne mastná a s početnými komedóny. Jeho účelom je ešte viac rozvoľniť rohovú vrstvu kože a uľahčiť prípadnú následnú expresiu ložísk akné. Pre hĺbkové čistenie je vhodná SynCare Prášková Thermo Maska.

Profesionálna kozmetická starostlivosť o ruky dermokozmetikou SynCare

Aj keď je starostlivosť o ruky súčasťou štandardnej ponuky služieb kozmetických salónov, zďaleka sa nejedná o najžiadanejšie ošetrenie. Stále veľa kozmetičiek považuje starostlivosť o pokožku rúk za doplňujúce, ktorá sa vykonáva len na výslovné želanie zákazníčky alebo "keď ostane čas." ​​Výnimku predstavuje manikúra, ktorá je žiadanou, avšak špeciálnou službou. Profesionálna kozmetická starostlivosť o ruky by mala byť špeciálnou súčasťou postupov ošetrenie pleti v salóne a nemožno ju redukovať iba na parafínové zábaly a úpravu nechtov.

Masáž rúk vedie k prekrveniu kože a podpore jej látkovej výmeny. Masáž je najmä vhodná u suchých popraskaných rúk. Odporúčame Pleťový masážny krém napr. s kvapkou levanduľovej alebo mätovej silice. Vhodný je tiež Detský olej s nechtíkom, prípadne obohatený silicami.

Intenzívnu výživnú starostlivosť zaistí Zvláčňujúci a zosvetľujúci krém na ruky. Prípravok je určený pre pravidelnú dennú starostlivosť o ruky. Pôsobí proti pigmentovým névům. Nezanecháva pocit mastných rúk, a preto ho odporúčame aj ako profesionálnu ochranu pri práci.

Maximálna ochrana veľmi suchej kože - vhodné je SEBUCEL LIPOskin Telové mlieko, ktoré sa nanáša nielen na ruky, ale aj na celé telo.

Dezinfekcia kože - pre povrchovú dezinfekciu súčasne s ochranou kože odporúčame DUOSEPT dezinfekčný a regeneračný krém na ruky.

Hydratácia pleti

Tak ako je pre telo dôležitý dostatočný príjem tekutín, je pre pleť nevyhnutná hydratácia. Vďaka nej sa koža prekrvuje a je vyživovaná. Špeciálny hydratačný prípravok je prvý a nevyhnutný krok k správnej starostlivosti o pokožku, a to obzvlášť v letnom období. Kozmetika Alcina ponúka niekoľko možností - či už krémy či séra, vždy má čo ponúknuť pre správnu domácu starostlivosť o pleť.

Liftingový krém Alcina

Liftingový krém
je ideálnou starostlivosťou s dlhodobým liftingovým a hydratačným efetktem. Vypína a vyhladzuje pleť, redukuje drobné linky a vrásky, pästí a dostatočne zásobuje pleť vlhkosťou.

Ako na mastnú pleť?

Účinný pomocník pre riešenie problémov mastné, nečistej až aknóznej pleti je nový AHA-fluid, 10%. Ako ľahký chemický peeling uvoľňuje vývody mazových žliaz a výrazne zjemňuje póry. Redukuje nadmernú produkciu mazu a podporuje regeneráciu pleti. To všetko sú dôvody, prečo sa pre AHA-Fluid, 10% rozhodnúť.

Ako AHA-fluid, 10% používať?
Každý večer na očistenú pleť - odporúča sa použiť Čistiaci gél a Pleťové tonikum s alkoholom, naneste dostatočné množstvo fluidu (vynechať okolie očí a pery), nekombinujte s iným krémom.

Ráno umyte pleť a naneste Denný a nočný fluid a make-up.

Kúra AHA-fluidom sa odporúča používať po dobu 5-8 týždňov podľa stavu pleti. V prípade, že sa chystáte na dovolenku za slniečkom (platí aj pred odchodom na hory), je nutné používanie AHA-Fluidu vysadiť a to minimálne 1 týždeň pred odchodom a používať krémy s vyšším UV faktorom.

Využite zimné obdobie pre regeneráciu pleti vitamínom A

Krém s vitamínom A rieši problém unavenej pleti, zvlášť pleti okolo štyridsiateho roku. Krém ľahké konzistencie vhodný na regeneráciu pleti po pôsobení UV žiarenia. Retinol (vitamín A) výrazne ovplyvňuje a odďaľuje príznaky starnutia pleti ako je spomalenie delenie buniek základnej vrstvy, stenčenie epidermis (pokožky), odbúravanie kolagénu alebo zvädnutosť pleti. Retinol aktivuje delenie buniek, pôsobí na kolagénovú syntézu a veľkosť epidermálnej vrstvy. Kombinácia aktívnych látok s vitamínom A a extraktom zo sóje efektívne pôsobí proti vráskam a predchádza ich vzniku. Pleť je vitálnejší a viditeľne omladená.

Kosmetické tipy Alcina

Ako na citlivú pleť? Jemne s pomocou prípravkov z radu Pre citlivú pleť kozmetiky Alcina. Sensitiv krémy z tejto rady starajú o pokožku tváre obzvlášť šetrne a zásobujú ju upokojujúcimi a zodolňujícími látkami. Účinné látky ako ovsený extrakt, jojobový olej, extrakt z avokáda, squalan a pantenol zabezpečí, aby bola citlivá pleť chránená av rovnováhe.

Kozmetické tipy Alcina

Unavené očné okolie a zvädnutá pleť potrebujú rozjasniť, vyhladiť a osviežiť! Vyskúšajte kombináciu prípravkov s mikrokolagenem: okolo očí naneste Balzam na oči, na tvár, krk a dekolt Aktívny krém. Pre intenzívnejší efekt pod Aktívny krém použite Aktívne sérum. Výsledkom je aktívny, svieža a vyhladená pleť!

Kozmetické tipy Alcina

Športujete každý deň? Nemáte čas poskytnú pleti dostatočnú starostlivosť? Používajte Hydratačné sérum ako podklad pod denný aj nočný krém. Na jar a na jeseň vám navyše pomôže prekonať výkyvy počasia, ktoré sa ihneď prejaví na pleti. V letných mesiacoch je vhodný aj samostatne.

Kozmetické tipy Alcina

Kedy má zmysel začať s očnou starostlivosťou? Určite už od 25ti rokov ako preventívna starostlivosť - partie okolo očí bývajú suchšie. Odporúčame používať gélové prípravky, ktoré nemastí a veľmi dobre sa vstrebávajú. K starostlivosti o očné okolie používajte len špeciálne očné prípravky, ktoré sú vyvinuté pre citlivé očné partie a obsahujú veľmi málo konzervačných a parfumových látok.

Kozmetické tipy Alcina

Máte zmiešanú pleť a stále hľadáte tie pravé krémy? Pretože buď "je to moc alebo málo", ale stále to nie je "akurát"? Siahnite po Sensitiv krému light a Sensitiv krému. Výsledok zaručený. Pokojní, hydratujú aj zmatňujú pleť. Sú proste akurát!

Kozmetické tipy Alcina

A niečo pre pánov, aby im to nebolo ľúto! Koniec lesknúcim sa tváram! Po očistení pleti nanesiete ráno aj večer na pleť tváre a krku Denný a nočný fluid. Rýchlo sa vstrebáva a zmatňuje pleť. Ak trpíte na akné a rôzne "pupienky", skúste Bylinný fluid. Ako jednoduché, ako efektné! Vyskúšajte a pozorne si strážte svoje tajomstvo. Alebo vám ho partnerka vezme!

Kozmetické tipy Alcina

Máte mastnú pleť so zapálenými miestami a pritom sa vám olupuje? Aplikujte pravidelné 1-2x týždenne Soft peeling. Šetrne rozpustí nečistoty a šupinky a umožní lepšie vstrebávanie ošetrujúcu zložiek následných prípravkov.

Kozmetické tipy Alcina

Trápi vás občas vriedky a výskyt miestnych zápalov? Naneste Bylinnú masku na postihnuté miesta a nechajte pôsobiť do rána, alebo ráno a večer pravidelné aplikujte Bylinný fluid.

Kozmetické tipy Alcina

Máte mastnú pleť, lúpe sa Vám a máte pocit napätia? Skúste ako luxusný doplnok Hydratačné sérum. Bude hydratovať vašu pleť do hĺbky, zvláčni ju a vypne, ale vďaka minimálnemu obsahu tukových zložiek ju nezmastí. Fluid môžete použiť ako špeciálne hydratačné ošetrenie na noc a na deň aplikovať Denný a nočný fluid. Alebo si vychutnajte Hydratačné sérum ako komplexný kôru a aplikujte ho ráno aj večer do minutia, a potom sa vráťte k prípravkom z rady pre mastnú pleť.

Kozmetické tipy Alcina

Trápi Vašu pokožku počas zimného obdobia začervenané miesta a exémy? Potom vyskúšajte Masážny olej. Cenné rastlinné oleje a vitamíny budú vašu pokožku rozmaznávať.

Kozmetické tipy Alcina

Trpí Vaše ruky v zime? Naneste na ne extra porciu Balzámu na ruky, navlečte bavlnené rukavice a nechajte pôsobiť cez noc, alebo aspoň u televízie. Výsledok vás milo prekvapí.

Kozmetické tipy Alcina

Máte suchú pokožku tela? Často sa Vám olupuje a lúpu? Počas kúpeľa urobte ľahkú masáž tela pomocou Aktivného peelinga. Potom naneste na mierne zvlhčenú pokožku tela Telové lotion. Na vlhkú pleť sa výborne aplikuje, zároveň udržuje pleť hydratovanú, zjemní ju a zregeneruje. A so šupinkami a hrubou pokožkou je koniec.

Kozmetické tipy Alcina

Nechcete sa vzdať bronzovej farby, ale straší vás správy o škodlivosti opaľovania? Vyskúšajte Samoopaľovací krém a pred prvou aplikáciou použite Aktívny peeling alebo Soft peeling. Zabránite tak vzniku nerovnomerného zafarbenia, pleť bude veľmi jemná a prirodzene opálená.

Kozmetické tipy Alcina

Ste požitkářka? Vyberte si Čistiacu penu. Príjemný pocit z jemného obláčiku peny Vás uchváti.
Máte naponáhlo? Vyberte si Čistiaci gél. Môžete ho aplikovať aj počas sprchovania a nie po ňom nutná tonizácia pleti (dočistenie pleťovou vodou).
Ste muž? Vyberte si oboje. Penu pre pôžitkársky večer a gél pre rušné ráno.