Úvod \

Kozmetické tipy Alcina

Kozmetické tipy

SynCare Perioderm - zinok + magnézium

Základný popis: PERIODERM krém bol vyvinutý predovšetkým pre starostlivosť o pokožku so sklonom k ​​periorálna dermatitíde. Preto patrí do radu zamerané na kozmetickú starostlivosť o hraničné stavy pleti. Periorálna dermatitída je kožné ochorenie, ktoré je často spojené s nerovnováhou v zastúpení niektorých mikróbov na povrchu kože a so sklonom k ​​podráždeniu pleti. Aj preto bola jednoduchosť a účelnosť zloženie jedným zo základných požiadaviek pri vývoji. Krém obsahuje iba jedenásť preverených zložiek a jeho pH blízke 5,5. Typickou vlastnosťou krému je ľahká vstrebateľnosť a súčasne nezanecháva mastný film.

Účinok prípravku: PERIODERM krém je odporúčaný pre kozmetickú starostlivosť o pokožku osôb, u ktorých sa prejavujú známky periorálnej dermatitídy, a to nielen okolo úst, ale aj nosa a očí. Súčasne je v týchto miestach vhodný aj pre citlivú podráždenú pleť. Prípravok je bez parfumu.
Použitie: Ľahko sa votrie 2x denne na miesta starostlivosti + lem 0,5 cm.

Konzervačné látky: chlorokrezol
Účinné látky: chlorokrezol, INCI: p-Chloro-m-Cresol - nešpecificky pôsobiaca antimikrobiálna látka;
glukonát zinočnatý a komplex horčíka, INCI: Zinc Gluconate, Magnesium Aluminum SILICATE - upokojujúce zložky

SynCare Zimný krém pre ochranu pri chladu a mrazu - vitamín C + skvalan

Základný popis: Zimný krém predstavuje limitovanú edíciu kozmetického prípravku, ktorá je v predaji od novembra do marca. Krém bol originálne vyvinutý odborníkmi SynCare pre účinnú ochranu pokožky pomocou prirodzeného lipidu skvalanu a vitamínu C predovšetkým pred chladom, mrazom a intenzívnym vetrom. Pretože obsahuje aj moderné UV filtre, pôsobí proti slnečnému žiareniu. Na povrchu kože vytvára ochrannú bariéru a súčasne dodáva do pleti vitamín C. Krém je typom emulzia voda v oleji (v/o), ktoré vynikajú výbornou kožnou toleranciou. Preto je vhodný aj pre detskú pokožku, vrátane detí do 3 rokov, a pre citlivú pokožku.

Účinok prípravku: Zimný krém je odporúčaný nielen pre každodennú ochranu pokožky tváre, krku, dekoltu a rúk v chladných a mrazivých dňoch, ale tiež pri pobyte v prírode, najmä pri prechádzkach alebo zimných športoch.
Použitie: Zimný krém sa nanesie na pokožku 1 až 2x denne a jemne sa do nej votrie. Prípravok je bez parfumu.

Konzervačné látky: fenoxyetanol
Účinné látky: vitamín C, INCI: Ascorbyl Palmitate - ochranné, regeneračné a antioxidačné účinky;
skvalan, INCI: Squalane - prirodzený lipid, ktorý udržuje a obnovuje ochrannú (bariérovú) funkciu kože

SynCare Kolagén & kyselina hyaluronová kapsuly

Základný popis: Kolagén & kyselina hyaluronová - dermonutraceutikum, doplnok stravy prináša pleti potrebnú vnútornú výživu. Doplnky stravy sú dnes už bežnou súčasťou komplexnej kozmetickej starostlivosti. Pre zdravie pleti je nevyhnutná vnútorná aj vonkajšia výživa. Kozmetické prípravky dopĺňajú vyvážené výživné látky predovšetkým do povrchových vrstiev pokožky. Výživa hlbších oddielov kože by mala byť vhodne zabezpečená aj nutričnými suplementy - doplnky stravy. Kolagén je hlavnou stavebnou bielkovinou kože, ktoré prepožičiava vzhľad, robí ju elastickú a dostatočne odolnú. Kyselina hyalurónová má mimoriadnu schopnosť viazať vodu v koži. Spolu s kolagénom je jej optimálne zastúpenie nevyhnutné pre žiaduce plnosť pleti a udržanie prirodzených regeneračných procesov, vrátane podpory tvorby najpočetnejších buniek kože - fibroblastov a keratinocytov.
Účinok prípravku: Prípravok je vhodný pre dlhodobé udržiavanie optimálnej hydratácie a prirodzeného napnutie pokožky, a to najlepšie v kombinácii s prípravkami so 100% kyselinou hyalurónovou radu SynCare.
Charakter prípravku: Želatínové kapsuly s hydrolyzovaným kolagénom s ľahšiou absorpciou v črevách (molekulová hmotnosť 5 kDa) a s čistou kyselinou hyalurónovou - nejedná sa o jej sodnú soľ.

Dávkovanie: 1 kapsulu denne zapite najmenej 200 ml nesladené pitnej alebo nesladené minerálne vody.
Balenie: 60 želatínových kapsúl s celkovou hmotnosťou 34,2 g

Účinné látky: hydrolyzovaný kolagén s ľahšiou absorpciou z čriev vďaka nízkej molekulovej hmotnosti 5 kDa - regeneračné a hydratačné vlastnosti;
kyselina hyaluronová - hydratačné vlastnosti

Poznáte Sakuru?

Latinský botanický názov Prunus serrulata nám veľa nepovie, ale slovensky sakura ozdobná čiže čerešňa pílkatá je už známejšie. Jej ružové kvety nájdeme v rade okrasných záhrad. Kým plody sakury majú veľmi obmedzené využitie v japonských špecialitách, extrakt kvetov má dobrý antioxidačný účinok a obsahuje niektoré triesloviny, ktoré majú sťahujúce vlastnosti.

SynCare Rozjasňujúci krém Ilumenia

Základný popis: ILUMENIA rozjasňujúci krém pleť ihneď po aplikácii rozžiari a rozjasní. Drobné nepravidelnosti sa potlačí a zjednotí sa prirodzená farba. Súčasne krém pri pravidelnom použití pokožku spevňuje a revitalizuje.
Odborníci SynCare vyvinuli ľahkú, ľahko vstrebateľnú, ale súčasne bohatú krémovú emulziu, ktorá vytvára na pleti ľahký ochranný film, hýčkajúci pokožku až 12 hodín po jej aplikácii. Vďaka obsahu aktívneho morského oligokolagenu má ILUMENIA výborný liftingový účinok.
Krém je bez parfumu a jeho jemná vôňa je daná kombináciou damašské a mošusové ruže a myrtového extraktu.

Účinok prípravku: ILUMENIA rozjasňujúci krém je vhodný najmä pre pleť +35 a +55. Prípravok je balený v exkluzívnej krabičke s plastickými prvkami na povrchu.
Použitie: Krém sa nanáša 1 až 2-krát denne na pleť a ľahko sa votrie. Bol vyvinutý ako denný krém s SPF 10, ale vďaka adaptabilnému UV filtru ho možno použiť aj večer a cez noc.

Konzervačné látky: fenoxyetanol
Účinné látky: morský oligokolagen, INCI: Collagen - výborné hydratačné vlastnosti;
rozjasňujúce mikropigmenty, INCI: Mica, Silica, CI 77480 (gold, zlato) - rozjasňujú a rozžiarii;
propolisový bio extrakt; myrtový extrakt;
absolue extrakt ruže damašskej, INCI: Helianthus Annuus Seed Oil;
Propolis Extract, Myrtus Communis Leaf Extract;
Rosa Canina Seed Extract;
Rosa Moschata Leaf Extract - prirodzená príjemná vôňa

SynCare NanoCare Vitaminová pleťová maska

Základný popis: NanoCare vitamínová pleťová maska ​​reprezentuje moderný trend vo vývoji kozmetických prípravkov, ktoré kombinujú špeciálne textilné materiály s aktívnymi kozmetickými zložkami. Výsledkom je zvýšenie účinku látok, ktoré lepšie prenikajú do pleti a nestráca sa napríklad odparovaním z povrchu pokožky.
NanoCare vitamínová pleťová maska ​​obsahuje jemná nanovlákna, ku ktorým sú pripútané dôležité vitamíny. Tie sa aktivujú zvlhčením masky a následne prestupujú intenzívne do pleti. Súčasne štruktúra masky chráni pokožku pred prienikom mikroorganizmov a nečistôt z okolia. Významne sa tak zvyšuje hygienická úroveň starostlivosti, kedy kozmetička sa nedotýka povrchu pleti klientky. Nesmie byť vynechaná ani vysoká ekologickosť prípravku, pretože všetky zložky nanomasky sú 100% biorozložitelné.

Účinok prípravku: Maska je zvlášť vhodná pre výživu a spevnenie pleti +35 a +55, ale možno ju aplikovať u akejkoľvek pleti.
Použitie: Zvlhčite pleť najlepšie SynCare Hydrogenii biominerálním tonikom v spreji a následne aplikujte napříkald SynCare Sérum morské liftingové. Vyberte masku z obalu, odstráňte ochrannú netkanú textíliu, svetlejšie stranou priložte masku na pleť a zvlhčite ju tonikom. Po 10 až 15 minútach masku zložte a jej zvyšky odstráňte.

Konzervačné látky: benzylalkohol, fenoxyetanol
Účinné látky: vitamín C, INCI: Sodium Ascorbate - regenerácia a antioxidačný účinok;
pantenol, INCI: Panthenol - podpora jemnosti štruktúry pleti;
pyridoxín, INCI: Pyridoxin HCl - regeneračný účinok

SynCare 100% kyselina hyalurónová + arganový olej Hydratačný telový šampón

Základný popis: Každodenné umývanie pokožky tela a rúk suchej pleti môže vyvolávať rad problémov. SynCare vyvinula špeciálny umývací kozmetický prípravok, ktorý súčasne poskytuje koži potrebnú vlhkosť a prepožičiava jej po umývaní prirodzenú vláčnosť. Kyselina hyalurónová, arganový olej a levanduľová silica sa jedinečne dopĺňajú a poskytujú pokožke potrebnú hydratáciu, výživu a ochranu.

Účinok prípravku: 100% kyselina hyalurónová Hydratačný telový šampón je určený pre umývanie všetkých typov pokožky, ale hlavne je doporučený pre každodenné umývanie suchej kože.
Použitie: Prípravok je vhodný ako pre umývanie pokožky celého tela, tak rúk.

Konzervačné látky: fenoxyetanol
Účinné látky: sodná soľ kyseliny hyalurónovej, INCI: Sodium hyaluronate - výborné hydratačné vlastnosti;
olej arganových jadier, INCI: Argania Spinosa Kernel Oil - dodáva pokožke zvláčňujúce a ochranné zložky,
levanduľová silcica, INCI: Lavandula Angustifolia Oil - prirodzená vôňa

 

Umývanie pokožky v chladnom období
Umývanie pokožky tela, vrátane rúk má racionálne hygienické dôvody. Frekvencia závisí od typu práce, spôsobu ochrany a na ročnom období.
Chlad a predovšetkým mráz sú všeobecne nepriaznivé faktory, ktoré pôsobia na pokožku. Súčasne však, ak nevykonávame namáhavú alebo znečisťujúce prácu pri dostatočnej ochrane kože, klesá potreba jej namáhania. Všeobecne sa menej potíme a tiež prístup znečisťujúcich prachových častíc je viac obmedzený odevom.
Pri teplotách pod 5° C a pri splnení vyššie uvedených podmienok je predovšetkým pre suchú pokožku vhodné umývanie celého tela ob deň. Preferujeme sprchovanie, a to primerane teplou vodou. Pokožku osušíme nie trením uterákom, iba ju vysušujeme jeho dotyky.
Pre umývanie citlivej pokožky odporúčame SynCare SENSITIVE Hydratačný telovým šampón a pre umývanie suchej pokožky SynCare 100% kyselina hyalurónová Hydratačný telový šampón. Po kúpeli pokožku ošetríme SynCare SEBUCEL upokojujúcim telovým mliekom.

 

Ochrana rúk pri mraze
Mráz má vysušujúce účinky, a preto vždy chránime ruky rukavicami. V závislosti na intenzite mrazu a dĺžke pobytu volíme ich typ. Po príchode do miestnosti doporučujeme ošetriť ruky SynCare zvláčňujúcimi a zosvetľujúcim krémom na ruky, ktorý obnoví ich hydratáciu.

Istota pri suchej pokožke

Oktopirox je príkladom účinnej látky, ktorá sa používa ako v liečivách, tak v kozmetike. Jedná sa o relatívne jednoduchú, ale veľmi účinnú zlúčeninu, ktorá pôsobí proti rade mikroorganizmov.
Značka SynCare využíva oktopirox v dvoch typoch prípravkov - pri akné a mastnej pleti alebo v šampónu proti lupinám.

Bez nežiaducich účinkov
Oktopirox sa používa v kozmetike v koncentráciách do 1%. Je veľmi dobre tolerovaný a patrí k najbezpečnejším antimikrobiálnym látkam.

Proti lupinám
Oktopirox pôsobí veľmi účinne proti kvasinkám rodu Malasessia, ktoré sa významne podieľa na tvorbe lupín vo vlasoch.
SynCare Šampón proti lupinám.

Proti akné a seboroickej dermatitíde
Oktopirox obmedzuje aktivitu niektorých baktérií aknózního zápalu a mikróbov pri seborei.
SynCare Gel pri aktívnej akné, SynCare Sérum pre aknóznu pleť, SynCare Acne Soft make-up, SynCare Micro Ampoules Anti Acne.

Istota proti suchej pokožke

Sójový olej bol dlho pokladaný za bežnú potravinársku surovinu, ktorá nemá žiadny osobitný význam pre kozmetiku. Zmena nastala až v priebehu 80tych rokov minulého storočia a súvisela s poznatkom, že zložky sójového oleja môžu priaznivo pôsobiť na obnovu bariérovej funkcie kože, ktorá býva znížená u suchej pokožky. Priaznivý účinok zložiek sójového oleja u osôb s veľmi suchou pokožkou pravdepodobne súvisí viac s obsahom fytosterolov než sa zastúpením mastných kyselín.

Ďalšou významnou skupinou látok sú antokyány, ktoré patria k flavonoidom. Tie pôsobia proti rozvoju zápalu. Obe vyššie popísané zložky sa podieľajú na špecifickom účinku sójového oleja pri sklone kože k presušeniu a začervenanie u atopického ekzému.
Preto je sójový olej súčasťou série prípravkov, ktoré sú odporúčané pre kozmetikou starostlivosť o pokožku osôb s veľmi suchou pokožkou alebo v chronickej fáze atopickej dermatitídy.

SynCare Maska na vlasy s arganovým olejom a shea maslom
Chráni vlasy pred poškodením a UV žiarením - pre výživu a ochranu vlasov, arganový olej a shea maslo, pre ľahké rozčesanie vlasov, pre regeneráciu korienkov vlasov.

Základný popis: Prípravok rozširuje kozmetický rad SynCare, ktorá je určená pre starostlivosť o vlasy. Maska predstavuje unikátnu kombináciu jemných výživných olejov a ochranných zložiek. Bola vyvinutá predovšetkým ako regeneračný balzam po umývaní vlasov. Dodá vlasovému stvolu potrebné výživné, ochranné a regeneračné zložky, ktoré sa v priebehu umývania stráca. Súčasne bolo cieľom odborníkov SynCare poskytnú vlasom ochranu nielen bezprostredne po umývaní, kedy sú najmenej chránené. Preto maska obsahuje látku ABIL UV Quat 50, ktorá chráni vlasy pred nežiaducimi účinkami vonkajšieho prostredia aj niekoľko hodín po ich umývaní.

Účinok prípravku: Maska na vlasy s arganovým olejom a shea maslom obsahuje kombináciu troch zložiek, ktoré majú blahodarný účinok pre zdravie vlasov. Arganový olej a bambucké maslo chráni vlasy pred nadmerným presušením po jej umývaní. Extrakt zeleného čaju má regeneračné a stimulačné účinky pre obnovu plnosti vlasov a jemné antistatické zložky uľahčí rozčesanie vlasov.
Použitie: Naneste 1 až 2 čajové lyžičky na vlhké umyté vlasy a masážou rovnomerne vtierajte masku po celej dĺžke vlasov. Následne vlasy prečešte hrebeňom. Masku po 5 minútach opláchnite.

Konzervačné látky: fenoxyetanol

 

Vlasy ako UV filter
Vlasy predstavujú prirodzený UV filter, ktorý chráni pokožku pred účinkami UV žiarenia. Platí to nielen na hlave, ale na všetkých viacerých ochlpených miestach. Farba vlasov je daná množstvom melanínu a pomerom jeho dvoch typov - eumelanínu a feomelanínu. Tmavšie a hustejšie vlasy majú väčšie fotoprotektívne vlastnosti. Spoliehať sa len na vlasy ako na prirodzený UV filter sa neodporúča a navyše UV žiarenie vlasy poškodzuje, najmä jeho keratínovú zložku.

 

Poškodenie vlasov slnečným žiarením alebo v soláriu
Ochranu pokožky pred poškodením slnečnými lúčmi, najmä UV zložkou, pokladáme za samozrejmosť. Inak je tomu doteraz s ochranou vlasov. Skutočne účinnú fotoprotekciu predstavujú vhodné pokrývky hlavy. Tie však bežne používame len občas a pravidelne obvykle len v zimnom období, kedy je intenzita UV žiarenia v našich zemepisných šírkach malá. Vlasy sú po väčšinu roka nekrytá, a to na rozdiel od pokožky tela. Dostane teda vyššiu celkovú dávku UV žiarenia. V porovnaní s kožou nie je ich poškodenie viditeľné ihneď. Predovšetkým UV žiarenie urýchli výpad vlasov a spôsobí, že vlasy sú tenšie, ľahšie sa lomí a končeky sa štiepia. Ak sú navyše vlasy farbené alebo chemicky modelované - najmä studenej vlny - poškodenie sa umocňuje.
Ako chrániť vlasy pred poškodením UV žiarením
Vlasy by sme nikdy nemali umývať pred opaľovaním, či už na slnku alebo soláriu. Znižujeme tým ich prirodzené SPF a odstraňujeme ochrannú kutikulu. Podobne pred opaľovaním neodporúčame používať fixačné gély ani laky. Je vhodné vlasy umyť vlažnou vodou s menším množstvom šampónu. Potom nanesieme na 10 minút Masku na vlasy s arganovým olejom a shea maslom. Maska má schopnosť "opravovať" poškodenie vlasov po UV žiareniu.

SynCare Sérum upokojujúci s mošusovým a marhuľovým olejom
Sérum pre citlivú a suchú pleť - rýchle upokojenie pleti, zjemňuje pokožku, vhodné aj pre masáž pleti, s extraktom mošusové ruže

Základný popis: Upokojenie podráždenej alebo citlivej pleti patrí k najťažším kozmetickým úlohám v práci osobné aj profesionálnej salónnej starostlivosti. Príčin podráždenie môže byť celá rada. Až na špecifické prípady je spoločným rysom suchosť citlivej pleti. Súčasne však citlivá pleť neznáša nadmerné premastenie, ktoré naopak môže podporiť podráždenie. Preto SynCare Sérum upokojujúci neobsahuje bežné syntetické a rastlinné oleje, ale jeho blahodarný účinok je založený na kombinácii panenského marhuľového oleja a absolue extraktu niekoľkých druhov ruží, ktoré nedráždia.

Charakter prípravku: bezvodá zmes lipofilných zložiek
Použitie: Aplikujte 2 až 3 kvapky séra a zľahka, rovnomerne ho vklepte do pleti. Po aplikácii môžete naniesť SynCare Masku upokojujúci sa Shea maslom a prípadne ju prekryť SynCare Tvárovou maskou NT. Sérum môžete tiež zmiešať so SynCare NICREAM krémom s rastlinnými kmeňovými bunkami - dve dávky krému na 1 kvapku séra.

Konzervačné látky: fenoxyetanol
Opis hlavných účinných látok: panenský marhuľový olej (INCI: Prunus Armeniaca Kernel Oil) - zjemňuje pleť,
zmes absolue extraktov ruží (INCI: Rosa Canina Seed Extract, Rosa Moschata Leaf Extract)

 

Čo je absolue
Kým esenciálne oleje sa z bylín získavajú spravidla procesom destilácie vodnou parou, absolue (absolute, ang.) Vyžaduje náročnejšiu techniku extrakcie pomocou rozpúšťadla.
Tradične je to saturáciou vôňou kvetov, ktorá bola vyvinutá v kolíske parfumov - v južnom Francúzsku. Technika saturáciou vôňou kvetov umožňuje získať extrakty podobné esenciálnym olejom, avšak koncentrovanejšie a viac aromatické. Typická je absolue ruže alebo jazmín.

SynCare 100% PURE COLLAGEN maska kolagénový plát - čistý 100% kolagén pre krásu
Obnovuje pružnosť pleti, hydratuje pokožku, upokojuje podráždenia, zvyšuje účinok aplikovaných kozmetických sér

Základný popis: 100% PURE COLLAGEN maska je ojedinelý prípravok na slovenskom trhu. Odborníci SynCare si dali za úlohu vyvinúť masku, ktorá by obsahovala najmenej 95% čistého 100% kolagénu. Na trhu sú síce relatívne dostupné prípravky z buničiny, ktoré sú napustené vodným roztokom kolagénu, ale 100% PURE COLLAGEN maska predstavuje lyofilizovaný (vysušený) kolagén. Klientka tak na pleti nemám "papier" s kolagénom, ale čistý kolagén.

Účinok prípravku:
Použitie s pleťovým sérami - jedná sa o najčastejší typ aplikácie. Na pleť naneste sérum SynCare podľa typu pokožky alebo kozmetického problému. Po zapracovaní priložte 100% PURE COLLAGEN masku a zvlhčite ju vodou alebo lepšie a ľahšie SynCare Hydrogenia biominerálním tonikom v spreji, prípadne SynCare Revitalia revitalizujúci celulárnou vodou s kyselinou hyalurónovou. Masku udržujte vlkhou a odstráňte ju po 15 až 20 minútach.
Samostatná hydratácia a obnova pružnosti pleti - na zvlhčenú pokožku, najlepšie SynCare Hydrogenií, SynCare Revitalií alebo SynCare Upokojujúcim a výživným tonikom priložte 100% PURE COLLAGEN masku a udržujte ju vlhkú.

Konzervačné látky: fenoxyetanol
Opis hlavných účinných látok: kolagén (Collagen) - obnova pružnosti a hydratácie pleti
Balenie: Kruhový plát kolagénu s výsekom pre oči a ústa. Hmotnosť balenia 6 g, prípravok je v hygienickom zatavenom obale.

 

Rozdiel medzi plátom čistého kolagénu pre starostlivosť o pleť a buničinou, ktorá je napustená roztokom kolagénu
Výroba pleťových masiek z čistého lyofilizovaného kolagénu je zdĺhavá, technologicky náročná, a preto drahá. Určitou alternatívou je napustenie buničitej textílie roztokom kolagénu. V takom prípade sa už nejedná o aplikácii čistého kolagénu na pokožku, ale o prípravok s obsahom kolagénu do 10% jeho čistej hmoty.

SynCare NEOderm - vitamín C + a glucan - účinná regenerácia vašej pleti
S hojivými zložkami, pre citlivú pokožku, pri poškodení pleti, pre citlivé a popraskané pery, obsahuje tiež zinok

Základný popis: NEOderm krému patrí v ponuke kozmetiky SynCare úplne unikátne miesto. Jedná sa o unikátny kozmetický prípravok pre takzvanú priamu regeneráciu pokožky, ktorá je sprostredkovaná aktiváciou niektorých faktorov hojenie. Pod týmto zložitým vysvetlenie sa skrýva jednoduchý princíp účinku - krém je určený pre udržanie a prípadne regeneráciu bariérovej funkcie kože. Má bohatú lipidickú štruktúru, ale napriek tomu nezanecháva pocit nadmerného premastenie.

Účinok prípravku:
Intenzívna regeneračná starostlivosť o pleť - zvyšuje vláčnosť a udržuje celistvosť pleti.
Starostlivosť o praskajúce a citlivé pery a ústne kútiky - regeneruje a zjemňuje.
Ochrana a regenerácia po dermarollingu alebo po permanentným make-upu - podporuje hojivé procesy v koži.
Regeneračná starostlivosť o zaceleniu pokožku po chirurgických zákrokoch - NEOderm sa vtiera do kože po zákroku približne 30 dní.
Pokožka poškodená vonkajšími fyzikálnymi a chemickými vplyvmi - NEOderm sa vtiera 2x denne po dobu 60 dní.

Konzervačné látky: benzylalkohol
Opis hlavných účinných látok: pupalkový olej (Oenothera biennis Oil) - pôsobí proti vysúšaniu,
sodná soľ kyseliny hyalurónovej (Sodium hyaluronate) - hydratačný účinok,
glukonát zinočnatý (Zinc gluconate) - upokojenie pleti

 

NEOderm krém v starostlivosti o pleť po permanentným make-upu a dermarollerové mezoterapii
Permanentný make-up čiže permanentná tetováž je zákrok narušujúce kožnú bariéru, práve tak ako lekárska mezoterapia. Po týchto špeciálnych zákrokoch s bezprostrednú dezinfekciou povrchu pokožky je vhodné podporiť prirodzené regeneračné pochody v koži.
SynCare NEOderm krém ponúkaný v balení 30 ml bol rovnako pre tieto účely vyvinutý a testovaný.
Permanentný make-up - NEOderm krém použijeme druhý deň po zákroku. Aplikuje sa v tenkej vrstve a ľahko sa vtiera do miest permanentu dvakrát denne počas 7 až 10 dní.
Dermarollerová mezoterapia - NEOderm krém aplikujeme cca 15 minút po zákroku a dezinfekcii pokožky. V aplikácii pokračujeme 2x denne 4 dni.

 

Zinok v starostlivosti o kožu
Zinok je kovový prvok, ktorý má dôležité vlastnosti pre organizmus. Jeho nedostatok pôsobí v detstve a dospievaní obmedzenie telesného rastu a duševného vývoja. Z dermatologického hľadiska sa prejavuje nedostatok zinku predovšetkým oneskoreným hojením rán. Kombinácia zinku s erytromycínom je účinná pre liečbu akné.
V kozmetike má zinok preukázaný význam pre regeneračné procesy a aktivuje hojivý potenciál kože.

SynCare Arganový olej 100% BIO - blahodarný účinok pre pokožku a vlasy

100% bio arganový olej, regeneruje pokožku, dodáva jemnosť a vláčnosť, chráni a vyživuje vlasy, vhodný pre masáže.

Základný popis: Čistý arganový olej v bio kvalite dopĺňa rad prípravkov SynCare, ktoré sú určené pre masáž pokožky tváre a tela. Výnimočnosť prípravku spočíva nielen vo fakte, že sa jedná o vzácny typ rastlinného oleja, ale aj v skutočnosti, že použitie oleja ďaleko presahuje oblasť kozmetické masáže. Arganový olej je vhodný aj pre samostatnú aplikáciu na pokožku, na vlasy a nechty. Tým sa neobyčajne rozširuje potenciál jeho použitia.

Účinok prípravku: Prípravok je vhodný ako pre samostatnú masáž pokožky tváre a tela, tak pre aromaterapeutickou masáž, pri ktorej sú pridané esenciálne silice. Pri samostatnej aplikácii na kožu má araganový olej intenzívne hydratačné účinky, pôsobí proti suchosti pokožky a podporuje elasticitu kože. Po slnení znižuje riziko prejavov spálenia pokožky. Pri aplikácii na vlasy im prepožičiava hodvábnu jemnosť, ale súčasne je posilňuje a zvyšuje ich elasticitu.
Použitie: Pre masáž je možné odšróbovať mechanický dávkovač a dávkovať prípravok do dlaní alebo priamo na pokožku.
Pre starostlivosť o pleť alebo vlasy aplikujte do dlane či na pokožku niekoľko kvapiek dávkovačom.
Konzervačné látky: Nie sú prítomné.

 

Rozdiely medzi bio a konvenčnými rastlinnými olejmi
Produkcia ekologického poľnohospodárstva v oblasti pestovania rastlinných produktov sa zameriava predovšetkým na udržateľnosť celého procesu. Plodiny pre získavanie bio olejov nesmú byť chemicky ošetrované a pôda musí byť uchovávaná v prirodzenom stave.
Bio oleje sú menej štandardizované než konvenčné. Môžu mať odlišnú vôňu, farbu, prípadne i konzistenciu, ale mali by byť bez zvyškov chemických hnojív.

 

Arganový olej 100% BIO v starostlivosti o vlasy a nechty
Arganový olej býva niekedy označovaný ako kozmetické zlato medzi olejmi. Je to dané nielen jeho obtiažnym získavaním, ale tiež mimoriadne priaznivými vlastnosťami pre pleť, vlasy i nechty. Kým masáž a starostlivosť o pokožku pomocou arganového oleja je už rozšírená, kozmetické využitie pre výživu vlasov a nechtov je doteraz opomínané. To, čo predurčuje vhodnosť arganového oleja pre ošetrenie ako vlasov, tak nechtov, je vysoký obsah polyfenolov a fytosterolov, ktoré majú schopnosť prenikať aj cez silnú kolagénnu vrstvu vlasov a nechtov. Dostávajú sa až ku kortexu, kde pôsobí predovšetkým výživne a regeneračne.

Arganový olej 100% BIO v starostlivosti o vlasy - pár kvapiek oleja dávkujeme do dlaní a votrieme ho do končekov vlhkých vlasov.
Zábal na vlasy - do dlane nanesieme malé množstvo SynCare Masky na vlasy s arganovým olejom a pridáme cca 10 kvapiek SynCare Arganového oleja 100% BIO.
Arganový olej 100% BIO v starostlivosti o nechty - kvapnite jednu kvapku na necht, olej rozotrieme a necháme ho vstrebať. Olej je možné pridať aj do niektorého krému a potom naniesť na necht.

SynCare Soft Body Roll-on antiperspirant so zeleným čajom

Potíte sa? Použite antiperspirant SynCare - bez hlinitých solí, bez alkoholu, nezanecháva biele stopy, príjemná unisex vôňa.

Základný popis: Antiperspiranty a deodoranty sa stávajú dennou potrebou človeka. Nový SynCare Antiperspirant Soft Body Roll-On prináša rad výhod špeciálnych kombinácií látok proti poteniu. Odborníkom SynCare sa podarilo vylúčiť hlinité soli a nahradiť ich látkou na báze hydroxiduhličitanové soli zinku. Ďalšia zložka proti poteniu je extrakt ľubovníka, ktorý má sťahujúce účinky. Antiperspirant rovnako obsahuje extrakt zeleného čaju, ktorý spolu s vôňou charakteru unisex dodáva prípravku veľmi príjemnú arómu a tiež dezodoračné vlastnosti.

Účinok prípravku: Antiperspirant SynCare Soft Body Roll-On účinne zabraňuje poteniu a obmedzuje celkovú vlhkosť miest, kde bol aplikovaný. Je bez alkoholu a bez hlinitých solí. Po aplikácii nevyvoláva nepríjemný lepivý efekt a jeho účinok pretrvá až 24 hodín.

Použitie: Nanáša sa najlepšie ráno na suchú čistú pokožku v oblasti podpazušia, prípadne pod prsiami, na dlane alebo plosky nôh alebo vnútornej strany stehien.
Konzervačné látky: fenoxyetanol
Účinné látky: karbonáthydroxid zinočnatý (Zinc Carbonate Hydroxide) - antiperspiračné a dezodoračné,
ľubovník bodkovaný (Hypericum Perforatum Flower/Twig Extract) - pomocné antiperspiračné účinky,
zelený čaj (Camellia Sinensis Leaf Extract) - dezodoračné a sťahujúce účinky

 

Ľubovník nie je nenápadná bylinka
U nás najznámejší ľubovník bodkovaný sa používala už v stredovekom liečiteľstve. Verilo sa, že chráni pred diablom a chorobami. Čaj z ľubovníka sa všeobecne používa pri niektorých neurologických ťažkostiach. Ľubovník však má aj účinok antiperspiračný, ktorý vychádza z účinku neurologického. Ovplyvňuje činnosť sympatika a parasympatiku, čím reguluje tvorbu potu v potných žľazách. Pomocnú úlohu majú tiež obsiahnuté triesloviny.

 

Antiperspirant alebo dezodorant
Rozdiely medzi antiperspiranty a dezodoranty sú značné. Bežný spotrebiteľ však často medzi nimi nerozlišuje. Kým antiperspirant má primárne obmedzovať vlastné vylučovanie potu na povrch pokožky, dezodorant potenie nebráni, ale neutralizuje a upravuje telesný pach, ktorý pot tvorí.
Až 40% dezodorantov na trhu EÚ pokladajú spotrebitelia za antiperspiranty, tj. domnievajú sa, že obmedzujú potenie, aj keď len redukujú telesný pach.
Rozhodnutie, či si kúpiť antiperspirant alebo dezodorant, je vždy otázkou aktuálnych potrieb, ktoré sú často subjektívne. Ak nemáme radi vlhko napr. v podpazuší a súčasne chceme obmedziť pach, volíme skôr antiperspiranty. Ak chceme len redukovať telesný pach, volíme dezodoranty.

 

Ako pôsobí antiperspiranční látky
Princípom pôsobenia je reakcia solí obsiahnutých v pote, ktoré pôsobia s antiperspiračnými látkami za vzniku gélovej zátky. Tá bráni uvoľňovaniu potu na povrch pokožky. Sekundárne je tiež ovplyvnený keratín vo vývode potné žľazy. Ak sa pot v danom mieste nemôže uvoľňovať na povrch, zníži potná žľaza jeho tvorbu.
Antiperspiračné látky
Medzi časté patrí soli hliníka. Proti nim existujú výhrady z hľadiska zdravotnej bezpečnosti - karcinómu pŕs. Je však nevyhnutné zdôrazniť, že nemáme jednoznačné dôkazy o škodlivosti hliníka v antiperspirantoch a rozsiahla epidemiologická meta-analytická nenašla dôkaz, že by
antiperspiranty s hliníkom podporovali rozvoj rakoviny prsníka. / (Epidemiology 2013; 24 (Issue 1): p. 172/
Napriek tomu SynCare nepoužíva hliník a nahradil ich látkou na báze zinku a extraktom ľubovníka.
Môže obmedzenie potenia na jednom mieste zvýšiť vylučovaním potu na inom?
Nie. Redukcia potenie je na tak malej ploche, že celkové vylučovanie potu je nezmenené.

SynCare Hydrogenia biominerální tonikum v spreji, SynCare Revitalia revitalizujúci celulárna voda v spreji

Osvieženie, upokojenie, hydratácia. Hydrogenii aj v balení 50 ml, jednoduchá aplikácia v spreji, vhodné aj pre horúce dni.

Základný popis: Dermo a bio kozmetická značka SynCare má v ponuke dve obohatené mineralizovanej vody v spreji. V oboch prípadoch sa jedná o špeciálnu kozmetickú mineralizáciu pôvodne demineralizovanej čistenej vody, ktorá bola následne obohatená o ionty napríklad mangánu, draslíka alebo vápnika. Aj keď základ týchto prípravkov SynCare je podobný, líšia sa v zastúpení jednotlivých iontů solí a v ďalších účinných látkach.

Konzervačné látky: fenoxyetanol

Hydrogenia biominerální tonikum v spreji
Účinok prípravku: osvieženie, hydratácia, upokojenie
ionty solí a prvky (mg / l) Hydrogenia
hydrogénuhličitany  6 900 mg/l
chloridy                      410 mg/l
sírany                        105 mg/l
sodík                       1 687 mg/l
draslík                          87 mg/l
vápnik                        183 mg/l
mangán                        --- mg/l

Revitalia revitalizujúci celulárna voda v spreji
Účinok prípravku: osvieženie, obnova normálneho tonusu pleti, hydratácie
ionty solí a prvky (mg / l) REVITALIA
hydrogénuhličitany  6 900 mg/l
chloridy                         43 mg/l
sírany                          105 mg/l
sodík                         1 070 mg/l
draslík                            87 mg/l
vápnik                            --- mg/l
mangán                          54 mg/l

 

V čom sa líšia Hydrogenia a Revitalia
Aj keď je balenie oboch prípravkov rovnaké, ich použití sa v niektorých ohľadoch líšia.
Hydrogenia je typická minerálka v spreji, ktorá osviežuje a upokojuje pleť, vrátane citlivej pokožky.
Revitalia nemá tak intenzívne osviežujúci vlastnosti ihneď. Jej účinky sa rozvíja postupne. Výborne pokožku hydratuje, vďaka obsahu kyseliny hyalurónovej, a obnovuje jej optimálnu tonus.

 

Osviežením a hydratáciou pleti v horúcich dňoch bránite prehriatiu organizmu
Kozmetická starostlivosť je pokladaná za primárne estetickú záležitosť. V skutočnosti má často bezprostredný vplyv na ľudské zdravie. Typickým príkladom sú prípravky na ochranu pokožky pri opaľovaní alebo osviežujúcej vody - najčastejšie v spreji.
Osvieženie pokožky, ktorá je prehriata a nadmerne sa potí, pomocou mineralizovaných vôd v spreji vedie nielen k povzbudenie a ochladenie pokožky, ale obnovuje potrebnú iontovú rovnováhu, ktorá sa potením vytráca. Tieto vody by sme v horúcich dňoch mali používať niekoľkokrát denne.
Kedykoľvek cítite únavu pleti, potíte sa a strácate pozornosť, je vhodné aplikovať niekoľko dávok Hydrogenia biominerálního tonika v spreji nielen na tvár, ale aj na krk, dekolt alebo ruky až po lakte. Tento prípravok nahradzuje aj klasické tonikum, preto sa, nielen v letnom období, hodí pre tonizáciu pleti v rámci domácej starostlivosti i profesionálneho kozmetického ošetrenia.

SynCare 100% Kyselina hyalurónová + vitamín C - dokonalá hydratácia kyselinou hyalurónovou

Ľahký a zvláčňujúci balzam, chráni a vyživuje, vhodný aj po opaľovaní

Základný popis: Dostatočná hydratácia pokožky celého tela je dnes nevyhnutnou podmienkou správnej kozmetickej starostlivosti. Dermo a bio kozmetická značka SynCare ponúka intenzívne hydratačný telový balzam, ktorý kombinuje účinky kyseliny hyalurónovej s vitamínom C. Prípravok sa ľahko rozotiera, a hoci je veľmi bohatý na výživné látky, nezanecháva pocit mastnoty na pokožke. Bol vyvinutý zvlášť pre ošetrenie pleti po kúpeli alebo sprchovaní, ale súčasne je vhodný aj pre prevenciu suché a ochabnutej kože po opaľovaní. Osobitná pozornosť sa venovala aj jeho použitie u detskej pleti. Preto bol prípravok zvlášť schválený aj pre deti do 3 rokov. Balzam je decentne parfumovaný.

Účinok prípravku: Hydratačný telový balzam 100% kyselina hyalurónová a vitamín C má silný hydratačný účinok. Po aplikácii je pokožka vláčna, jemná a získava optimálny tonus. Vitamín C obmedzuje negatívne pôsobenie slnečného žiarenia a má priaznivý účinok na ochranu kolagénu.

Použitie: Nanáša sa po kúpeli alebo po sprchovaní, prípadne pred a po opaľovaní.
Konzervačné látky: fenoxyetanol
Účinné látky: kyselina hyalurónová (Sodium hyaluronate) - hydratuje, upokojuje,
vitamín C (Ascorbyl palmitate) - antioxidačné účinky

 

Pitný režim pri opaľovaní
Telo je na priamom slnku vystavené teplotám okolo 55° C. Pri extrémoch a v južnejších krajinách i viac. Kým vhodný UV filter chráni pred UV žiarením, tepelná ochrana pri opaľovaní neexistuje. Preto nabýva na význame pitný režim. Pri opaľovaní v dĺžke 2 hodín stúpa potreba nealkoholických nesladených tekutín o 1 až 1,5 litra. Deti a starší ľudia sú pri slnení obzvlášť ohrození dehydratáciou, ktorá môže vyústiť až v kolaps.

 

Hydratácia pri opaľovaní
Aj keď sa v médiách pravidelne, najmä pred letným obdobím, objavujú varovanie pred nadmerným opaľovaním, napriek tomu sa mnohí z nás nemôžu dočkať okamihu, keď uložia pod slnečné lúče, aby ich pokožka získala zlatistý odtieň. Zdravotné riziká nadmerného opaľovania sú dostatočne známa. Veľa vecí môžeme ovplyvniť sami, vrátane správnej hydratácie. Optimálna starostlivosť nespočíva iba v nanesení ochranného krému.

Správna hydratácia pokožky pred aj po opaľovaní pomáha obmedziť suchosť kože, ktorá sa objaví spravidla pri jej hnednutie, a jej začervenanie.
Približne 15 minút pred opaľovaním sa osprchujte a na ešte vlhkú pokožku naneste Hydratačný telový balzam 100% kyselina hyalurónová a vitamín C a zľahka ho votrite do pleti. Ochranný prípravok pri opaľovaní naneste v silnejšej vrstve na pokožku cca 5 minút pred opaľovaním. Nezabudnite - na celé telo je spotreba ochranného prípravku pri opaľovaní 32 g! Po opaľovaní sa znovu osprchujte vlažnou vodou a naneste opäť balzam. Obmedzíte tak prejavy nežiaduceho začervenanie pokožky, vrátane pocitu svrbenia či pálenia. Nezabudnite dodržiavať pri opaľovaní správny pitný režim.

SynCare Nicream - rastlinné kmeňové bunky, bunkový rastový faktor

Optimálna starostlivosť pre citlivú pleť s kmeňovými bunkami, s regeneračnými faktormi, UV ochrana SPF 10

Základný popis: NICREAM krém patrí k výrobkom s dlhou históriou u značky SynCare. Jeho pôvodná varianta bola uvedená na trh v roku 2001, a od tej doby prešiel radom inovácií. Napriek tomu, alebo práve preto, sa jedná o jeden z najpredávanejších prípravkov dermokozmetiky SynCare. Je určený predovšetkým pre dennú starostlivosť o veľmi citlivú pleť, ale našiel si cestu i k pokožke detí alebo zrelej pleti. Jeho unikátnosť spočíva v tom, že sa jedná o takzvanú dvojitú emulziu, niekedy označovanú ako krém v krému. Vonkajšie fáze tvorí voda, v ktorej sú rozptýlené tukové kvapky, do ktorých sú uzavreté ďalšie vodné kvapky s aktívnymi látkami, prenikajúcimi hlboko do pokožky. Krém má bohatú textúru, a pritom sa ľahko vstrebáva.

Účinok prípravku: NICREAM krém s rastlinnými kmeňovými bunkami obsahuje dve hlavné účinné látky - rastlinné kmeňové bunky z madagaskarského kríka Sigesbeckia orienatlis a biogénne rastové faktory, ktoré podporujú regeneráciu pokožky a upokojujú ju. Krém má slnečnú ochranu SPF 10.

Použitie: Nanáša sa 2x denne, najlepšie ráno a večer.
Konzervačné látky: fenoxyetanol
Účinné látky: rastlinné kmeňové bunky (Sigesbeckia Orientalis Extract) - potláča citlivosť pleti, regeneruje,
rastový biogénný epidermálny faktor (Sh-Polypetide-1) - regeneračný účinok,
zázvorový extrakt (Radix Zingeberis Oil) - upokojujúce vlastnosti,
vitamín B5 (Panthenol) - regeneruje

UV filtre v denných krémoch sú potrebné
Slnko pleti nielen prospieva, ale tiež škodí. Dlhodobé negatívne účinky predovšetkým UV žiarenia spočívajú najmä v urýchlenie starnutia pleti a tiež v zvýšenom riziku rôznych typov rakoviny kože. Zatiaľ čo ochranu pri opaľovaní už pokladáme za samozrejmú, bežná denná ochrana stále nie je štandardom. SynCare už od roku 2004 dôsledne dodržiava zásadu, že každý denný krém tejto značky obsahuje UV filter najmenej SPF 8.

Optimálny krém pre začínajúci jar
Jar je obdobím, kedy sa pleť znovu akoby nadýchne, prijíma oveľa viac slnečných lúčov a, zdanlivo paradoxne, je obklopená vlhšom, menej chladným prostredím, než tomu bolo v zime. Na začiatku jari vyžaduje pokožka nielen intenzívnu výživu, ale aj vhodnú ochranu, ktorá však nebude prinášať pleti nadmerné množstvo tukových zložiek. Nastáva čas na ošetrenie NICREAM krémom s rastlinnými kmeňovými bunkami.

Ošetrenie nielen pre náročnú citlivú pleť
NICREAM môžeme použiť nielen ako denný krém, ale aj ako intenzívnu výživnú masku. Na rozdiel od klasických krémových masiek ho neodporúčame odstraňovať, ale jeho zvyšky po cca 15 minút zľahka vmasírovať do pleti.

Kombinácia s pleťovými sérami SynCare pri použití NICREAM ako masky
Použitie sér s NICREAM krémom je iné, než u ďalších prípravkov. Séra nenanášame pred ošetrením krémom, ale pridáme niekoľko kvapiek na krém tesne pred jeho vtrením do pokožky, kedy sme ho použili ako masku.
Veľmi citlivá pleť: Sérum upokojujúci
Pleť suchá, pleť +35, pleť +55: Sérum regeneračné BIO CPK

SynCare MULTI VOLUME 100% kyselina hyaluronová omladzujúce sérum

Trojitý účinok pri omladenie pleti
Obal s masážnou hlavicou, sérum navracia pleti plnosť, obsahuje kinetin proti vráskam.

Základný popis: Prípravok predstavuje unikátne zloženie troch hlavných účinných látok - kyseliny hyalurónovej, kinetinu a extraktu z figovníka. Jemnú, veľmi príjemnú, a pritom bohatú textúru séra ocenia predovšetkým zákazníčky, ktorých náročná pleť vyžaduje luxusnú pravidelnú starostlivosť. Vo vodnej fáze séra sú rozptýlené jemné kvapky esteru arganového oleja, čo spôsobuje belavý vzhľad prípravku. Vďaka inovatívnemu balenie s aplikačnou hlavicou sa prípravok ľahko nanáša na pleť a ľahko vmasírováva. Praktické balenie do kabelky oceníte najmä na cestách.

Účinok prípravku: MULTI VOLUME 100% kyselina hyalurónová omladzujúce sérum rozširuje rad prípravkov s čistou 100% kyselinou hyalurónovou o sérum pre obnovu a udržanie plnosti pleti. Vďaka balenie, ktoré môže pripomínať ceruzku, si možno ľahko zapamätať účinok pomocou jednoduchého sloganu: Zázračná ceruzka SynCare MULTI VOLUME 100% kyselina hyalurónová omladzujúce sérum škrtá potrebu invazívnych zákrokov. Dochádza k vypnutiu pokožky a prejasnenie.

Použitie: Obden, najlepšie večer sa sérum vmasíruje do pleti.

Konzervačné látky: fenoxyetanol.

Účinné látky:
kinetin (Furfuryl Tetrahydropyranyladenine) - obmedzuje prejavy starnutia pokožky,
sodná soľ kyseliny hyalurónovej (Sodium hyaluronate) - zvyšuje hydratáciu kože,
extrakt figovníka (Ficus Carica Fruit Extract) - osviežuje a hydratuje,
vitamín B5 (Panthenol) - regeneruje.

 

Pantenol - opomínaný vitamín?
Pantenol (vitamín B5) alebo kyselina pantoténová je vo vode rozpustný vitamín skupiny B, ktorý má významné biologické funkcie. Ako súčasť aktívneho centra koenzýmu A bezprostredne ovplyvňuje metabolizmus bielkovín, tukov i cukrov. Jeho nedostatok sa prejavuje niektorými neurologickými príznakmi. V kozmetike sa využíva predovšetkým pre jeho regeneračné vlastnosti na epitely, vrátane pokožky.

 

Starostlivosť o náročnú citlivú pleť
Každá pleť vyžaduje primeranú výživu. Jej požiadavky sa postupne zvyšujú a približne okolo 35. až 40. roku by mala byť kozmetická starostlivosť nielen udržujúci v zmysle podpory dobrého stavu pokožky, ale mala by sa sústrediť na predchádzanie prejavy starnutia pleti.

HYDRATÁCIA, REGENERÁCIA, LIFTING, OBJEM, UV OCHRANA - to je päť základných bodov, ktoré sú dôležitou súčasťou profesionálne salónnej i domácej starostlivosti. V mnohých prípadoch je pleť súčasne citlivá. Kozmetická starostlivosť sa za týchto okolností komplikuje a dochádza k zúženiu výberu vhodných kozmetických prípravkov. Citlivú pokožku často sprevádzajú rozšírené cievky, ktoré vyžadujú osobitnú starostlivosť.

Čistenie a tonizácia: SynCare Čistiaca emulziaSynCare Upokojujúci a výživné tonikum.
Obnova objemu pleti: SynCare MULTI VOLUME 100% kyselina hyalurónová omladzujúce sérum.
Proti zvýšenej citlivosti pleti: SynCare Sérum ukludňujúce.
Intenzívna liftingová starostlivosť u citlivej pleti: SynCare Nočný krém 100% kyselina hyaluronová.

SynCare Sebucel upokojujúce telové mlieko proti veľmi suchej pleti

Ideálne pre suchú pokožku. zjemňuje a hydratuje, chráni pred mrazom.

Základný popis: SEBUCEL upokojujúce telové mlieko predstavuje bohatú krémovú emulziu, ktorá je určená predovšetkým pre starostlivosť o suchú až veľmi suchú, prípadne i atopickú, pokožku. Jeho praktické veľké balenie ho predurčuje najmä na použitie na väčšie plochy pokožky tela. Veľkou prednosťou je prítomnosť emulgátorov výhradne na báze cukrových esterov bez PEG a obsah výživných zložiek pre kožu, ako je pupalkový olej v bio kvalite, kyselina hyaluronová, anorganicky viazaný horčík, vitamín C a urea. Vhodnou konzistenciu zaisťuje, mimo ďalšie zložky, čistený včelí vosk a príjemnú textúru poskytuje glycerín.

Účinok prípravku: SEBUCEL upokojujúce telové mlieko odporúčame pre starostlivosť o veľmi suchú až extrémne suchú pokožku celého tela, ktorú zjemní, zvláčni a hydratuje. Uplatnenie nájde pri ochrane pred mrazom, vrátane ochrany rúk, ale aj v starostlivosti o chronicky poškodenú kožu v priemysle, poľnohospodárstve alebo pri atopickej dermatitíde.

Použitie: Podľa potreby 2x až 4x denne votrite do pokožky.

Konzervačné látky: fenoxyetanol

Účinné látky:
pupalkový olej BIO (Oenothera Biennis Oill) - obnovuje ochrannú funkciu kože, udržuje vlhkosť, znižuje podráždenie,
sodná soľ kyseliny hyalurónovej (Sodium hyaluronate) - zvyšuje hydratáciu kože.

Význam horčíka v starostlivosti o pokožku
Horčík má väčšina z nás spojený s minerálnou vodou Magnesia, prípadne vie, že horčík je centrálnym atómom zeleného listového farbiva chlorofylu. Avšak tento kovový prvok má dôležitú úlohu v udržiavaní bariérovej funkcie pokožky a pravdepodobne tiež potláča zápalové reakcie v koži. Niektoré anorganické soli horčíka pôsobí priaznivo proti suchosti pokožky a využíva sa aj ich obsahu v minerálnych vodách pri balneoterapiu.

 

Riziká pre kožu pri pobyte na horách
Zimu má mnoho z nás nerozlučne spojené s lyžovaním na horách. České, moravské, slovenské i rakúské hory bývajú doslova obsypané lyžiari. Nie vždy však doceňujeme starostlivosť o pokožku.
Pobyt na horách predstavuje pre pleť významnú zmenu prostredia. Kým sa cez deň v pracovnom procese mnoho ľudí zdržiava v temperovaných priestoroch a je vystavená chladu, poťažmo mrazu len po obmedzenú dobu, pri dovolenke v horskom prostredí sa pomer spravidla obracia. Vonku trávime väčšinu dňa. Aj keď tomu prispôsobujeme oblečenie, napriek tomu dochádza v mnohých prípadoch k poškodeniu pokožky. K najzávažnejším radíme omrzliny, prípadne ich poslíčkov - poškodení chladom, ďalej sa stretneme s podráždením, presušením, praskaním kože a chladovú alergií. Opomínaný, a napriek tomu relatívne častý, je solárny erytém až spálenie pokožky po nadmernej nechránené expozícii na slnku.

Starostlivosť o pleť na horách
Pre celotelovú účinnú ochranu odporúčame SynCare SEBUCEL upokojujúce telové mlieko, pre menšie plochy, najmä pokožky tváre je vhodná SynCare Ochranná emulzia, ktorá obsahuje UV filtre SPF 10. Pre malé deti ponúka SynCare na tvár tiež NEODERM krém. Pri opaľovaní na horách je vhodný SynCare SUN PROTECT SPF 20.

SynCare Sebucel krém proti veľmi suchej pleti

Certifikovaná BIO kozmetika, účinne dlhodobo hydratuje, zvláčňuje a chráni pleť.

Základný popisSEBUCEL krém BIO podstúpil vývojovú inováciu, ktorá zvýšila výživný účinok krému na suchú pleť. Súčasne došlo k zníženiu koncentrácie pôvodného prírodného konzervačného systému (zmes rastlinných silíc) a na doplnenie novej stabilizačné látky Pentiolu Green, ktorý má certifikáciu francúzske bio certifikačnej autority - ECOCERT. Súčasne inovovaný krém obsahuje úplne nový komplex slnečnicového oleja a extraktu chmeľu, ktoré zabraňujú znehodnoteniu bio pupalkového a bio sójového oleja, ktoré sú obsiahnuté v prípravku. Krém pleť zvláčňuje, zjemňuje a udržuje ju v celkovo veľmi dobrom stave.

Účinok prípravku: SEBUCEL krém je vhodný predovšetkým pre osoby, ktoré trápia zvýšený pocit suchosti. Do tejto skupiny radíme aj deti, vrátane detí do 3 rokov. Uplatnenie nájde aj u pacientov, ktorých koža je nadmerne presušená v dôsledku atopického ekzému, prípadne psoriázy. Široké použitie nachádza pri profesionálne postihnutej pokožky - kozmetičky, masérky, nechtové dizajnérky alebo pracovníčky a pracovníci v chemickom a stavebnom priemysle. SEBUCEL krém predstavuje prechod medzi bežnou kozmetickou starostlivosťou a intenzívne premasťujúcim ochrannými prípravkami, ako je SEBUCEL telové mlieko alebo Ochranná emulzia.

Konzervačné látky: bez konzervačných látok.

Účinné látky:
pupalkový olej BIO (Oenothera Biennis Oil) a sójový olej (Glycine Soja) - obnovujú ochrannú funkciu kože, udržujú vlhkosť,
ceramidy INCI: Ceramide 3 - prirodzená zložka kože, ktorá chýba pri suchej pleti

Pupalkový olej v kozmetike
Pupalkový olej patrí k najviac ceneným olejom v kozmetike vďaka vysokému obsahu nenasýtených mastných kyselín. Za najcennejšie je považovaná kyselina gama-linolénová, ďalej sú prítomné nenasýtené kyseliny linolová a olejová. Je dokázané, že tieto látky chýbajú v suchej pokožke. Prípravky, ktoré obsahujú vyššie percento pupalkového oleja, tak pôsobí proti presušeniu aj praskanie kože.

Prípravky SynCare pre ošetrenie detskej pleti v zime
SynCare ponúka nielen kozmetiku pre dospelých, ale rad prípravkov je vhodná aj pre deti. Pod pojmom detská pokožka si nemožno predstaviť jeden konkrétny typ kože, pretože zahŕňa obdobie od narodenia po vstup dieťaťa do prepuberty. Stavba kože po narodení je už podobná štruktúre dospelého človeka, avšak významne sa odlišuje typom postupne sa vyvíjajúceho ochlpenia alebo aktivitou mazových žliaz. Predovšetkým druhý faktor vedie k tomu, že detská pleť býva suchšia, všeobecne citlivejšie a jej reaktivita je rýchlejší. To sa prejavuje napríklad v zimnom období alebo pri nepriaznivých klimatických podmienkach.

Starostlivosť o detskú pleť v zime
Vo väčšine prípadov je nevyhnutné chrániť predovšetkým odkrytej časti detskej pleti v zimnom období. Pre voľbu vhodného prípravku je dôležitá vonkajšia teplota. Ak je teplota do 5°C, odporúčame na menšie plochy naniesť SynCare SEBUCEL krém, ktorý možno aplikovať aj na ruky, prípadne až po lakte a na celé telo SynCare Hydratačný telový balzam. Pri teplotách menej ako 5°C je pre menšie plochy vhodnejšie SynCare Ochranná emulzia a na celé telo SynCare SEBUCEL upokojujúce telové mlieko. Najmä v zime je vhodné pri kúpeli alebo po sprchovaní aplikovať SynCare Bio detský olej do kúpeľa.

SynCare 100% kyselina hyaluronová Očný krém

Intenzívne omladenie pleti kyselinou hyalurónovou - rozjasňuje pleť okolo očí, vyhladzuje vrásky, spevňuje okolie očí, okamžité výsledky, dlhodobý účinok.

Očný krém s kyselinou hyalurónovou dopĺňa rad starostlivosti okolo očí a rozširuje skupinu prípravkov so 100% kyselinou hyalurónovou. Krém je veľmi ľahký, ale pritom bohatý na účinné látky. Prvé, čo si užívateľka všimne, je hebký zamatový pocit pleti po jeho nanesení.

Účinok prípravku: Vďaka obsahu čistej kyseliny hyalurónovej a prírodne analogického hemiskvalanu prepožičiava krém pleti jemnosť a vitalitu. Látka kinetin pôsobí priamo proti mimickým vráskam a obmedzuje tvorbu rozšírených cievok okolo očí. Priaznivé pôsobenie dopĺňa arganový olej.

Použitie: Po odlíčenie a čistenie pleti naneste Sérum sa zlatými pigmentmi alebo Micro Ampoules Silver Eyes Radiance. Vklepte ho okolo očí a cca po 1 minúte aplikujte do širšieho okolia pokožky okolo očí Očný krém s kyselinou hyalurónovou. Samostatne odporúčame krém používať 2x denne - ráno a večer.

Konzervačné látky: fenoxyetanol

Účinné látky:
sodná soľ kyseliny hyalurónovej (Sodium Hyaluronate) - hydratuje a upokojuje,
kinetin (Furfuryl Tetrahydropyranyladenine) - pôsobí proti vráskam a rozšíreným cévkám.

SynCare Renovia Očný krém

Pre lifting pleti okolo očí - vyživuje, chráni, zjemňuje, certifikovaná prírodná kozmetika

Renovia Očný krém BIO CPK dopĺňa a rozširuje rad krémov pre regeneráciu pleti RENOVIA. Krém získal bio certifikáciu. To znamená, že je bez syntetických parfumov, farbív, PEGů, bez parabénov a neobsahuje živočíšne suroviny. Jeho hlavnými účinnými látkami sú babasu olej, rastlinné ceramidy, rastlinné lipidy skvalan a bambucké maslo. Krém je ľahký, ale napriek tomu výživný. Nezanecháva pocit nadmerného premastenie, ľahko sa vstrebáva a pôsobí dlhodobo v citlivých partiách okolo očí.

Typ emulzie: olej vo vode (o/v).

Typ pleti: predovšetkým pre pleť +55 a pre pleť +35, možno aplikovať aj u iných typov pleti.

Účinok prípravku a použitie: Renovia Očný krém BIO CPK dlhodobo vyživuje a regeneruje náročnú pleť okolo očí a chráni ju pred nepriaznivými účinkami okolitého prostredia.

Konzervačné látky: sorbát draselný, benzoát sodný.

Opis hlavných účinných látok:
babasu olej (Orbignya Oleifera Seed Oil) - dodáva látky tukovej povahy,
skvalan (Squalane) - má vyživujúce účinky,
ceramid 3 (Ceramide 3) - podpora rejuvenace,
bambucké maslo (Butyrospermum Parkii Butter Unsaponifiables) - vyživuje a rejuvenuje pokožku.

SynCare Micelárne tonikum anti-akné

Účinná tonizujúci a efektívne čistiaca starostlivosť
Tonikum vyvinuté proti akné, obsahuje pestrec, nielen tonizuje, ale aj čistí.

Novinka predstavená vo februári 2016 je inováciou úspešného prípravku - Tonika anti-akné, ktoré sa predávalo od roku 1999. Za ten čas došlo k ďalšiemu rozvoju poznatkov v oblasti starostlivosti o pleť s akné. Bolo zistené, že pre účinné, ale šetrné čistenie pleti sú vhodnejšie micelárne čistiace prípravky, ktoré pleť nadmerne "neodmasťuje", ale skutočne efektívne čistí. Takým typom je Micelárne tonikum anti-akné s adstringentnými micelami.

Účinok prípravku: Účelom prípravku je odstrániť zvyšky nečistôt, prípadne make-upu a mlieka či gélu, ktoré boli použité pre odlíčenie a povrchové čistenie pleti. Tonikum pripravuje pokožku na následnú starostlivosť, zmäkčuje ju a zmatňuje. Hlavnú účinnú látku tvorí silymarín z pestreca mariánskeho. Jeho extrakt vyniká silnými antioxidačnými účinkami, čo vedie k tlmeniu prejavov akné. Vďaka forme micel preniká hlbšie do pleti.
Typ pleti: Pre pleť so sklonom k ​​akné.
Použitie: Kozmetický tampón sa navlhčí tonikom a potiera sa ním pleť.

Konzervačné látky: fenoxyetanol
Opis hlavných účinných látok: extrakt pestreca mariánskeho (INCI: Silybum Marianum Extract) - antioxidant,
kyselina mliečna (INCI: Lactic Acid) - znižuje pH pokožky,
pantenol (INCI: Panthenol) - upokojuje pleť

 

Použiť gél alebo mlieko pre čistenie pleti s akné?
Vhodné čistenie pleti patrí k základom úspešnej kozmetickej starostlivosti o pleť so sklonom k ​​akné. Viac ako v iných prípadoch tu platí zásada individualizácie starostlivosti podľa aktuálneho stavu pleti. Ešte začiatkom 90. rokov dominovali pri odlíčenie a čistenie pleti čistiace mlieka. V súčasnej dobe (2016) je tento pomer už len 65 : 35 v prospech mliek. Čistiace gély získavajú stále väčšiu obľubu, a to nielen medzi mladými, ako tomu bolo donedávna. Čistiace gély sú na rozdiel od čistiacich mliek bez olejových zložiek. Nejedná sa o pravú emulziu, ale o stabilizovaný vodný roztok s tenzidovým látkami. Preto pokožku nadmerne nezaťažujú olejovými zložkami. SynCare využíva v Čistiacim gélu anti-akné a aj v klasickom Čistiacim gélu umývacie zložky na báze betaínov. Na rozdiel od lauryl sulfátov pokožku nedráždia, sú ekologické a výborne rozptyľujú nečistoty.

Kedy použiť pre čistenie pleti s akné gél a kedy mlieko
Čistiaci gél anti-akné je ideálny pre odstránenie nečistôt z povrchu pleti. Veľkou výhodou je, že umožňuje rýchle použitie tzv. i "z kabelky". Čistiace mlieko anti-akné je vhodnejšie v prípadoch, keď je nevyhnutné pleť tiež odlíčiť. Zvlášť vodeodolné make-upy sa ľahšie odstraňujú čistiacimi mliekami.

Pestrec mariánsky
Aj keď táto statná bylina patrí do skupiny bodliakov, jedná sa o jednu z najčastejšie využívaných liečivých rastlín. Semená obsahujú súbor účinných flavonoidov (silybín, silydianin, silychrysin), ktoré súhrnne označujeme ako silymarín. Ten pôsobí v kozmetických prípravkoch ako silný antioxidant. V prípravkoch proti akné tlmí prejavy zápalu - viď napr. AcneNORM alebo Tonikum anti-akné.

SynCare Maska ukľudňujúca s shea máslom
Zima je obdobím, kedy sa stretávame so zvýšenou citlivosťou pleti. Súčasne je časom, kedy ženy i muži vyhľadávajú profesionálne kozmetické ošetrenie častejšie. To je dané redukovanou možnosťou iných aktivít v zime, ale často tiež plesovou sezónou. Ženy i muži chcú vidieť výsledky ihneď, avšak riziko citlivosti pleti obmedzuje možnosti špeciálnej starostlivosti.

Maska ukľudňujúca ako krém pre večerné ošetrenie pleti
Krémové masky sa všeobecne podobajú krémom. Bývajú hutnejšie a môžu v niektorých prípadoch obsahovať väčšie množstvo účinných látok. Krémové masky spravidla neobsahujú UV filter.
Značnú výhodu použitia SynCare Masky ukľudňujúci ako krému pre záverečné ošetrenie pleti je skutočnosť, že prípravok má bohatú lipidovú štruktúru, ktorú mu prepožičiavajú jadrový marhuľový a klíčkový olej. Preto je maska ​​ako záverečný krém vhodná v situáciách, kedy ošetrujeme suchú a súčasne citlivú pleť a teploty sa blíži nule, ale ešte nemrzne. Vtedy maska ​​poskytuje nielen vynikajúcu ochranu, ale tiež, vďaka prítomnosti ušľachtilých rastlinných olejov a bisabololu, intenzívnu výživu.

SynCare Maska ukľudňujúca pre záverečné salónne ošetrenie: Pre využitie masky na záver ošetrenie na miesto krému platí dôležitá podmienka. Pretože maska ​​neobsahuje UV filter, musí byť zaručené, že klientka sa nebude bezprostredne po ošetrení vystavovať zvýšene dlhšiu dobu slnečnému žiareniu. V zime, v ranom jari a po väčšiu časť jesene je táto podmienka takmer vždy splnená.
V letnom období odporúčame použitie Masky ukľudňujúci ako krému v prípade neskoro popoludňajšieho alebo večerného salónneho ošetrenie.

Aký je vzťah medzi harmančekom a bisabololom?
Harmanček je v kozmetike známy ako účinná bylina, ale aj ako zdroj mnohých alergických reakcií. Bisabolol je jednou zo zložiek kamilkové silice, ktorá s harmančekovým alergénmi nemá nič spoločné. Naopak, alfa-bisabolol má preukázané upokojujúce účinky, podporuje proces hojenia pokožky, pôsobí antibakteriálne a dokonca má špecifické protinádorové vlastnosti.

SynCare MICRO Ampoules Rastlinné kmeňové bunky
Obnovte pevnosť a pružnosť vašej pleti
Priama ochrana kolagénu, prejasňuje a vitalizuje, vhodné aj pre masáž.

Novinka predstavená v decembri 2015 rozširuje rad prípravkov SynCare s extraktom kmeňových buniek. Ampulárné sérum má vysoko hygienické balenie v plastovej ampulke, ktorá vystačí na dve ošetrenie.

Účinok prípravku: Sérum obnovuje pevnosť a pružnosť pleti. Vzhľadom k bohatému základu, ktorý tvorí babasu olej a bio marhuľový olej, poskytujú pleti potrebnú výživu a prirodzenú ochranu. Komplex olejov dopĺňa hemiskvalan, ktorý je cenený ako jemný nemastný olej. Hlavnú účinnú látku predstavuje extrakt z kmeňových buniek byliny Seigesbeckia orientalis, ktorý je priamym ochrancom kolagénu. Sérum neobsahuje žiadne minerálne oleje a vosky. Hoci je lipofilný, postupne sa ľahko vstrebe
Použitie: Sérum má veľmi dobré masážne vlastnosti. Preto ho do pleti zapracujeme ľahkou kozmetickou masážou. Možno ho použiť aj okolo očí.
Typ pleti: pre pleť +55 alebo variantne pre suchú pleť +35

Charakter prípravku: lipidické bezvodé bohaté sérum
Konzervačné látky: fenoxyetanol
Popis hlavných účinných látok: extrakt kmeňových buniek (INCI: Sigesbeckia Orientalis Extract) - priama ochrana kolagénu,
Babasu olej (INCI: Orbignya oleifera (babassu) Oil,
vitamín E (INCI: Tocopheryl Acetate) - silný antioxidant

Micro Ampoules rastlinné kmeňové bunky pre liftingovú masáž
Micro Ampoules rastlinné kmeňové bunky predstavujú typ bohatého lipidického séra. Okrem klasického výživného pôsobenia možné toto sérum použiť pre liftingovú masáž a mikromasáž.

Liftingová masáž sa zameriava na uvoľnenie mimických svalov tváre. Po správne vykonanej liftingové masáži dosiahneme relaxácie mimických svalov, zlepšenie prekrvenia kože, a tým podporujeme jej výživu. Odmenou je nám vypnutá pokožka a pre klientku príjemný pocit navodenej relaxácie. Sérum Micro Ampoules rastlinné kmeňové bunky nanesieme na miesto masáže. Ak je plocha príliš veľká, dávky rozdelíme. Jedna ampulka postačí pre celú tvár. Sérum sa masážou najskôr rozotiera do strán a v druhej fáze sa fixnými pohyby rozmasírovává.

Liftingovú mikromasáž z pravidla vykonávame okolo očí, ale vhodná je aj v oblasti okolo úst. Pre jednu mikromasáž spotrebujeme najviac jednu polovicu fľaštičky. Mikromasáž musí byť jemná, ťahy sú menej ostré a sú pomalšie. Zvyšok séra po masáži zapracujeme do pleti, prípadne ho zotrieme.

Čo sú kmeňové bunky?
Ak túto problematiku zjednodušíme, sú kmeňové bunky akési materské bunky organizmu, z ktorých môžu vznikať buď všetky ostatné bunky v tele, alebo jednotlivé vývojové rady. V princípe môžu kmeňové bunky nahrádzať nefunkčné orgány alebo ich časti. Postupne sa v medicíne darí prechádzať od experimentu ku klinickému využitiu, ale cesta je stále dlhá.

SynCare WHITE ACTION - Nielen zosvetľuje, ale je to aj ideálna pleťová maska

Bezpečné zosvetlenie pokožky.
Výborná intenzívna zosvetľujúci maska.
Vhodné aj pre domáce použitie.

Prípravok White Action krém je na trhu od roku 2001. Aj to dokazuje jeho silný potenciál, zďaleka nielen v oblasti dlhodobého zosvetľovanie pigmentu. Jeho vývoj bol daný skutočnosťou, že na trhu neexistuje český kozmetický prípravok s kyselinou azealovou pre zosvetlenie pokožky, zatiaľ čo na svete je ich viac ako 30.

Účinok prípravku:
Dlhodobé zosvetľovanie hyperpigmentácií: Kyselina azelaová obsiahnutá v kréme blokuje tvorbu pigmentu melanínu a tým zosvetľuje pokožku do jej prirodzenej farby.
Okamžité prejasnenie a vypnutie pleti: Krém možno použiť aj ako pleťovú masku v prípadoch, keď potrebujete - napríklad z dôvodu spoločenské udalosti - rýchlo rozjasniť a vypnúť pokožku.
Použitie: Pre dlhodobé zosvetlenie pigmentu sa vmasírováva 10 až 20 sekúnd do pigmentácie 2x denne po dobu 5 až 6 mesiacov a plocha sa kryje SUN Protect SPF 30 alebo Zinci SUN 50+.

Charakter prípravku: emulzia o/v (olej vo vode).
Konzervačné látky: fenoxyetanol
Popis hlavných účinných látok: kyselina azelaová (INCI: Azelaic Acid) - má výborné zosvetľujúci účinky,
kyselina glykoová (INCI: Glycolic Acid) - podporuje zosvetľujúci účinok kyseliny azelovej a uľahčuje jej prienik.

WHITE ACTION krém ako ideálna pleťová maska ​​pre rýchle zjednotenie farby a vyhladenie pleti

White Action je populárny pre zosvetľovanie pigmentu, najmä po letnom opalovávání. Menej známa je skutočnosť, že je výbornou zjemňujúci, vyhladzujúci a farbu kože zjednocujúci maskou.
Vyhladenie pleti, zjednotenie farby a rýchly lifting pre spoločenské udalosti:
Často sa stáva, že žena potrebuje rýchlu zmenu pleti, jej prejasnenie a vypnutie. Postupy ako je mezoterapia alebo AHA peeling sú príliš radikálne a začervenanie pleti pretrváva niekoľko hodín.
Čo robiť, keď zistíte, že večer idete na dôležité spoločenské stretnutia alebo do divadla?
Spoľahlivým riešením je aplikacia White Action krému ako masky. Pred nanesením je vhodné aplikovať 3 až 4 kvapky Séra morského liftingového a zapracovať ich do pleti. Následne sa nanesie v tenkej vrstve White Action krém na celú plochu tváre, prípadne i krku a dekoltu. Ponechá sa pôsobiť 5 až 10 minút a opláchne sa Tonikom hydratačným. Krém môže pri aplikácii ľahko poštipkávat, preto podľa pocitu prípadne dĺžku skrátime, inokedy ju môžeme naopak predĺžiť až na 15 minút.

Prečo je farebný pigment melanín hlavne v koži?
Neurofyziológ alebo patológ by namítnul, že melanocyty sú aktívne aj v iných orgánoch, ako je koža, ale v koži plnia svoju základnú funkciu - tvoriť pigment melanín, ktorý selektívne filtruje UV žiarenie. Jeho tvorba sa aktivuje pri opaľovaní, kedy melanocyty postupne "vystreľujú" pigment do svrchnějších vrstiev pokožky a prefarbuje ju. Takto sa postupne zvyšuje prirodzená UV ochrana kože.

PediCalx - zmäkčuje a stará sa o kožu pat

Pre jemné a hebké nohy.
Rieši zatvrdnutú kožu pat. Bráni praskanie pat.
Pôsobí na koži so sklonom k ​​plesniam chodidiel.

Používatelia by sa nemali nechať uviesť v omyl, aj keď sa jedná o "obyčajný" krém na nohy, je jeho výroba náročnejšia, než hociktorého oceňovaného SynCare krému na ošetrenie pokožky tváre. Súčasne má vynikajúce vlastnosti - zmäkčuje, hydratuje, zjemňuje a veľmi dobre chráni.

Účinok prípravku: PediCalx krém je určený najmä pre starostlivosť o pokožku chodidiel. Má mimoriadne zmäkčujúce a hydratačné účinky. Kým zmäkčenie zaisťuje urea, hydratáciu poskytuje kyselina hyaluronová. Krém obsahuje aj antimikrobiálný a protiplesňový oktopirox, ktorý pôsobí proti prípadným mykózam v tejto oblasti.
Použitie: Krém sa votrie do kože chodidiel. Silnejšiu vrstvu aplikujeme na päty, menšie množstvo na zvyšok chodidlá. Krém je možné použiť aj na menšie plochy kože, napr. na oblasti lýtok alebo prípadne na ruky.

Charakteristika prípravku: emulzia v/o (voda v oleji).
Konzervačné látky: fenoxyetanol
Opis hlavných účinných látok: urea (INCI: Urea) - má výborné zmäkčujúci účinky,
kyselina hyalurónová (INCI: Hyaluronic Acid) - hydratuje a zvláčňuje,
oktopirox (INCI: Piroctone Olamine) - pôsobí proti plesniam a baktériám

SEBUCEL upokojujúce telové mlieko v kombinácii s PEDICALX zmäkčujúcim krémom na nohy
Prečo má človek s mastnou pleťou nezriedka problémy so suchosťou kože v iných častiach tela? Je to preto, že v porovnaní s tvárou, hornou časťou pŕs a chrbta je v iných častiach tela mazových žliaz oveľa menej a na dlaniach a chodidlách chýba úplne. Optimálne a účinná zvláčňovaní, relipidace a hydratácia sú podmienkou pre zdravú pokožku.
Zvláčnenie a relipidace kože po kúpeli: Pri sprchovaní alebo kúpeli zmývame nielen nečistoty, ale aj ochranný tukový kožný film. Jeho obnova, najmä v neskoršom veku, trvá až 24 hodín. Preto je nevyhnutné obohatiť kožu bezprostredne po umývaní o relipidující zložky. S poklesom teplôt v jesennom a zimnom období je táto potreba ešte aktuálnejšia.
SEBUCEL upokojujúce telové mlieko: Mlieko nanášame rovnomerne na pokožku celého tela a jemne votrieme. Používame až 3 krát denne.
PEDICALX zmäkčujúci krém na nohy: Okrem zmäkčenie chodidiel je vhodný aj pre menšie plochy, kde plne nahradzuje SEBUCEL.

Prečo deti netrpia na stvrdnutej päty?
Stvrdnutie kože chodidiel, najmä pat súvisí s tlakom, ktorému je koža v tejto oblasti vystavená.
Napriek tomu ešte dvanásťročné deti nemajú problémy so stvrdnutím pat alebo ich praskaním, aj keď intenzívne športujú a ich hmotnosť sa často približuje hmotnosti dospelých.
V neskoršom veku sa pridáva ďalší faktor - obmedzenia schopnosti kože odlučovať zrohovatené zvyšky kožných buniek.

SynCare 100% kyselina hyaluronová Micelární čisticí voda

Fíkový extrakt v kosmetice SynCare
Extrakt z fíků obsahuje vysoké procento látek typu galaktouronové kyseliny, fruktózy, glukózy a alfahydroxykyselinu jablečnou. Tyto složky mají význam především pro podporu hydratace pleti, ale také pro pocit jejího osvěžení. Proto se ve vodě rozpustné fíkové extrakty používají i v pleťových vodách, kde podporují tzv. revitalizační účinek a pokožku projasňují.

Charakteristika přípravku: Micelární tonikum představuje vodnou směs kyseliny hyaluronové s micelami, ve kterých je uzavřen extrakt sněžné horské řasy, vyskytující se v některých oblastech švýcarských Alp. Komplex účinných látek doplňuje extrakt fíků, který pleť osvěžuje a hydratuje.
Účinek přípravku a použití: Micely představují unikátní moderní čisticí částice šetrných mycích látek, které jsou tvořeny betainy a cukernými složkami. Jsou rovnoměrně rozptýleny ve vodě, která obsahuje vázanou kyselinu hyaluronovou. Díky jejich vlastnostem je pokožka velmi šetrně čištěna bez toho, aby došlo k narušení ochranné bariéry kůže. Micelární čisticí vodu naneste na tampón a krouživými pohyby čistěte pleť. Micelární čisticí voda snižuje pocit pnutí pleti, je vhodná nejen pro čištění pokožky obličeje, ale také krku a dekoltu. Pleť není nutné po čištění oplachovat. Přípravek náleží do řady kosmetiky SynCare s kyselinou hyaluronovou (tonikum, denní a noční krém, sérum, maska a oční krém).

Konzervační látky: fenoxyetanol
Popis hlavních účinných látek: sodná sůl kyseliny hyaluronové (Sodium Hyaluronate) - hydratuje a zklidňuje,
sněžná řasa (Coenochloris Signiensis Extract) - regenerační a ochranné vlastnosti pro pleť,
extrakt fíků (Ficus Carica Fruit Extract) - osvěžujíce a hydratuje.

SynCare Hydratační gel s arganovým olejem a skvalanem

Víte, že Hydratační gel s arganovým olejem a skvalanem můžete použít i při podrážděné kůži po opalování?
Obecnou vlastností vodných gelů je jejich dobrý chladivý účinek. Toho se využívá i při solárním erytému po opalování, kdy Hydratační gel s arganovým olejem a skvalanem intenzivně ochlazuje opálenou pokožku zklidňuje nepříjemné pocity a současně, díky lipidovým látkám, pomáhá obnovovat její ochrannou bariéru.

Charakteristika přípravku: Hydratační gel s arganovým olejem a skvalanem představuje moderní intenzivní kosmetický gel, který kombinuje příznivé hydratační vlastnosti s lipidovými složkami, které pleť chrání a vyživují. Jeho slabý mléčný zákal je zapříčiněný rozptýlením kapek arganového oleje a skvalanu v gelu.
Typ emulze: Nejedná se o emulzní systém, ale o vodný gel.
Typ pleti: Pro suchou a dehydrovanou pleť v kombinaci s krémem. Pro mastnou a seboroickou pleť může být použitý i samostatně.
Účinek přípravku a použití: Hydratační gel s arganovým olejem a skvalanem obohacuje pleť o arganový olej, ve kterém jsou významně zastoupeny nenasycené mastné kyseliny, zejména linolová a olejová. Další rostlinný lipid skvalan příznivě doplňuje vlastnosti aragnového oleje a pomáhá udržet v pleti její přirozenou vlhkost. Gel se nanese v tenké vrstvě rovnoměrně na pokožu, jen lehce se vklepe a po 2 až 4 minutách se u suché pleti kryje hydratačním krémem.

Konzervační látky: fenoxyetanol
Popis hlavních účinných látek: arganový olej (INCI: Argania Spinosa Kernel Oil) - dodává pleti látky tukové povahy,
skvalan (INCI: Squalane) – udržuje v pleti přirozenou vlhkost

Kombinace přípravků s Hydratačním gelem s arganovým olejem a skvalanem
Suché a dehydrované pleti chybí především látky, které poutají vodu v svrchních vrstvách pokožky. Vodné gely obecně dodávají do pleti potřebnou vlhkost, avšak samy ji v pleti neudrží. Správné použití gelů v péči o suchou pleť je vždy v kombinaci s účinným hydratačním krémem. V roce 2001 přišel francouzský kožní lékař Simion s postupem, jak účinně hydratovat suchou pleť tak, aby se v ní vlhkost udržela co nejdéle. Princip spočívá v aplikaci hydratačního vodného roztoku, následně gelu a poté hydratačního krému. Výsledkem péče je dobře hydratovaná pleť.

Postup intenzivní hydratace suché a dehydrované pleti s přípravky SynCare:
Na pleť aplikujte Tonikum hydratační a ihned naneste v tenké vrstvě Hydratační gel s arganovým olejem. Po 2 až 4 minutách gel lehce vklepejte do pleti a případné zbytky setřete kosmetickým ubrouskem. Následně kryjte celé místo BioMineral Výživným krémem nebo Krémem na suchou pleť BIO CPK. U extrémně suché pleti doporučujeme NEOderm krém nebo SEBUCEL krém BIO.

SynCare Gommage peeling v salónnej a domácej starostlivosti

História gommage peelingov sa začala písať v šesťdesiatych rokoch minulého storočia. Ich účelom bolo mechanické odstránenie povrchových voľne prichytených častí zvyškov kože - tzv. debris, rovnako ako u klasických mechanických peelingov, avšak bez rizika dráždenia. Prekvapivo, až koncom minulého desaťročia sa gommage stal rozšíreným.

Čistenie pleti: Odporúčame SynCare Čistiaci gél, ktorým šetrne povrchovo očistíme pleť. Pre odlíčenie a čistenie okolia očí použijeme SynCare Micelárny odličovač očného okolia.

Gommage peeling: Pred aplikáciou pleť šetrne dosušíme kozmetickými pleťovými obrúsky. SynCare Gommage peeling použijeme podľa návodu.

Sérum po gommage: Pleť je po použití Gommage peelingu jemná, čistá, ale aj priepustnejšia pre aktívne látky. Toho využijeme pre aplikáciu séra. Odporúčame SynCare Micro Ampoules Longevity Maris Collagen, ktoré ľahko vklepeme do pleti.

Záverečná starostlivosť: Odporúčame SynCare krémy Renovia.

Môže byť gommage peeling najšetrnejšie kozmetický mechanický peeling?
Snahou odborníkov v starostlivosti o pleť je vyvinúť účinný, a pritom šetrný mechanický peeling. Postupne sa prešlo od hrubých piesočných zŕn k špeciálnym obrušovaným praným pieskom - pozri SynCare Peeling gel.
Gommage peelingy predstavujú najnovšie alternatívu peelingov pre citlivejšiu a zrelú pleť, kde nie je nutný intenzívny mechanický peeling.

SynCare Gommage peeling

Pleť po Gommage peelingu veľmi dobre prijíma kyslík. Gommage otvára pleť pre ďalšie aktívne látky z pleťových sér.

Gommage peeling má charekter emuze o/v. Krémová textúra je len podkladom pre vlastnú Gommage, suspenzné-emulzný prípravok.

Gommage peeling (doslova gumující peeling) je alternatívou ku klasickým mechanickým peelingům, predovšetkým u citlivej pleti. Jemne odstraňuje nahloučené zrohovatené bunky z povrchu kože, čistí ju a otvára pre aktívne látky napríklad z pleťových sér.

Gommage peeling sa nanesie na suchú pokožku tváre, prípadne i krku a dekoltu. Nechá sa krátko zaschnúť a opakovanými ťahy zhodnými z pohybom gumy na papieri vykonajte Gommage.
Tip - Gommage peeling prevádzajte 1-4krát mesačne ľahkou masážou na vlhké pleti. Po 1-2 minútach zmyte vlažnou vodou a dočistite vhodným pleťovým tonikom.

Gommage peeling je vhodný ako pre salónnu, tak pre domácu starostlivosť. Keďže Gommage "otvára" pokožku, je vhodné tejto vlastnosti využiť a následne aplikovať vhodná pleťová séra.

Konzervačné látky: benzyl alkohol

Účinné látky:
prášok z perál (INCI: Pearl Powder) - základný Gommage efekt,
prášok z ruže (INCI: Rosa Canina Flower Powder) - doplňujúce Gommage,
extrakt z jarabiny (INCI: Sorbus aucuparia Fruit Extract)

Ako sa starať o pleť pred, pri a po opaľovaní

Väčšina z nás používa pravidelne opaľovacie prípravky, aby chránili pleť pri opaľovaní. Menej je známa nevyhnutnosť prípravy pleti na opaľovanie a následná starostlivosť po opaľovaní.

Starostlivosť o pleť pred opaľovaním: Pred opaľovaním je vhodné sa osprchovať, aby pot a nečistoty nebránili účinku UV filtra a nevyvolávali dráždenie pri opaľovaní. Odporúčame SynCare Sensitive hydratačný telový šampón.

Starostlivosť pri opaľovaní: Opaľovací prípravok starostlivo rozprestrite na pokožku, ale nevtierajte ho. Nezabudnite u na nos, ušnice, pery, priehlavky nôh alebo na znamienka a jazvy.

Starostlivosť po opaľovaní: Po opaľovaní sa vždy osprchujte teplou, nie horúcu! vodou bez mydla. Potom zľahka starostlivo votrite SynCare Hydratačný telový balzam a aplikáciu opakujte až 3 krát denne.

Starostlivosť pri spálení kože: V niektorých prípadoch je nevyhnutné vyhľadať lekársku starostlivosť. Pri miernejšom stupni odporúčame SynCare Hydratačný telový balzam a na menšie plochy SynCare NEODERM krém.

SynCare SUN PROTECT spray - pre účinnú ochranu pri opaľovaní

SUN PROTECT SPF 30 SPRAY je UV ochranná emulzia pri opaľovaní dosahujúce úrovne SPF 30, UVA ochrana je 15. Suspenzně-emulzný prípravok (emulzia je o/v) je určený pre ochranu povrchu kože pred účinkami UVA a UVB žiarenia pri opaľovaní. Bol posúdený z hľadiska zdravotnej bezpečnosti aj pre deti do 3 rokov.

SUN PROTECT spray dávkujte pomocou mechanického rozprašovača na pokožku. Optimálna vzdialenosť pre postrek je 20 až 30 cm. Nanesenú emulziu zľahka rozotrite, ale nevtierajte ju. Aj keď bol prípravok testovaný na odolnosť voči zmývaniu vodou, dôrazne odporúčame obnovu ochrannej vrstvy po každom kúpaní. Pamätajte - absolútna odolnosť voči vode neexistuje.

Konzervačné látky: benzyl alkohol

Použité UV filtre:
oxid titaničitý (INCI: Titanium Dioxide) - fyzikálny filter,
Tinosorb S (INCI: Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl triazín) - hybridný filter,
Eusolex 2292 (INCI: Etylhexyl Methoxycinnamate) - chemický filter,
Eusolex 4360 (INCI: Benzophenone-3) - chemický filter

Viete ako správne nanášať ochranné opaľovacie prípravky?
Ochrannými prípravkami pri opaľovaní nešetríme. Nedostatočné množstvo zníži ochranný účinok aj o viac ako 90%. U dospelého človeka aplikujeme na celý povrch kože približne množstvo zodpovedajúce dvom polievkovým lyžiciam. Pri nanesení len na tvár (bez krku) predstavuje správne množstvo jedna kávová lyžička.

SynCare MULTI LIFT 100% intenzívne sérum - vyhladzuje a zjemňuje pleť

Zámerom dermokozmetické značky SynCare bolo vyvinúť rad prípravkov na báze čistej kyseliny hyalurónovej, ktoré by pleti poskytli potrebnú hydratáciu, ale tiež luxusný pocit výživy. Od 1. februára 2015 postupne predstavíme intenzívne sérum, hydratačnú alginátovú masku a spevňujúci krém - všetko na báze kyseliny hyalurónovej.

MULTI LIFT 100% intenzívne sérum predstavuje obrátenú emulziu vody v oleji s ľahkou textúrou (tento typ séra je ojedinelý), ktorá je veľmi bohatá, ale napriek tomu sa ľahko aplikuje a rozotiera, rýchlo sa vstrebáva. Odmenou je veľmi jemná a zamatovo hladká pokožka.

Sérum ihneď po aplikácii viditeľne zjemní a vyhladí pokožku. Pravidelná aplikácia podporuje prirodzenú hydratáciu pleti, čo vedie k obnove napnutie (turgoru), rozjasnenie a vyhladenie vrások. Tým je docielené celkové rejuvenace (omladenie) a regenerácie.

MULTI LIFT 100% kyselina hyalurónová sérum je určené pre pleť, na ktoré sa už objavujú prvé známky jej starnutia. Preto je sérum určené predovšetkým pre pokožku +35 a +55, avšak je možné ho aplikovať u všetkých typov pleti, ktoré vyžadujú lifting.

Pleť +35
Salónne použitie: Sérum zapracujeme do tváre, krku a dekoltu a ihneď ho prekryjeme OXYGENIA O2 krémovú liftingovou a oxigenační maskou alebo niektorú z morských alginátových masiek.
Domáce použitie: Odporúčame aplikovať večer na vyčistenú pleť vždy ob deň.

Pleť +55
Salónne použitie: Sérum zapracujeme do tváre, krku a dekoltu a ihneď ho prekryjeme MACADAMIA AGE maskou výživnú, prípadne niektorú z morských alginátových masiek.
Domáce použitie: Odporúčame aplikovať večer na vyčistenú pleť vždy ob deň.

Konzervačné látky: benzyl alkohol

Hlavné účinné látky:
sodná soľ kyseliny hyalurónovej (INCI: Sodium hyaluronate) - výborne hydratuje, zjemňuje a regeneruje
skvalan (INCI: Squalane) - zabezpečuje vláčnosť a jemnosť

Sila hyaluronu sa snúbi s inovatívnou technológiou

Čas prirodzene zanecháva stopy. A to hlavne v okolí očí, kde sa prvé vrásky začínajú objavovať obzvlášť čoskoro. Jemná koža očného okolia totiž reaguje veľmi citlivo na vonkajšie vplyvy, slnečné žiarenie a nezdravý životný štýl. Ale s predčasným starnutím pleti sa nemusíme zmierovať.

Inovatívne riešenie, ktoré dokáže odvrátiť známky času na vašej pleti - ALCINA HYALURON 2.0 Očný gél - nová generácia starostlivosti špeciálne prispôsobená pre špecifické potreby citlivého očného okolia.

Tajomstvo úspechu je v špeciálnom zložení: Očný gél obsahuje Hyaluron 2.0, čo je pokročilá forma kyseliny hyalurónovej, ktorá pleť vypína a vyhladzuje. Okamžite viditeľný efekt zaisťujú veľké molekuly, ktoré sa pokladajú na vrchnú vrstvu pokožky ako polstrovaná sieť. Dlhotrvajúci efekt zaisťujú v ďalšej fáze malé molekuly, ktoré prenikajú hlbšie do pokožky a tam podporujú lepšie súdržnosť buniek.

Pleť dostáva veľké množstvo hydratácie, dokáže s ňou lepšie hospodáriť a tým dochádza k zmierneniu drobných vrások.

Aby bola citlivému očnému okoliu zaistená dostatočná starostlivosť, boli do prípravku pridané účinné látky, ako je svetlík lekársky, alantoín, pantenol a extrakt z opuncie. Jedinečná kombinácia týchto látok pomáha upokojiť stresovanú pokožku.

Ďalšou výhodou prípravku je špeciálne vyvinutý keramický aplikátor, pomocou ktorého sa gél nanáša - pomáha zmierňovať opuchy a má súčasne chladivý a osviežujúci efekt.

ALCINA HYALURON 2.0 Očný gél môžete použiť aj na rýchle osvieženie počas dňa a to aj napriek make-upu!

Čistenie pleti pri akné

Čistenie pleti pri akné je stále diskutovaná téma. V laickej verejnosti sa doteraz vyskytuje názor, že akné je choroba nečisté kože. Táto mylná predstava vedie k tomu, že pleť býva nešetrne a nadmerne čistená. V dôsledku týchto postupov môže, zdanlivo paradoxne, nastať zhoršenie akné. Preto je nevyhnutná dôsledná súvaha, ako, kedy a čím čistiť aknóznu pleť.

Aknózna pleť nie je nečistá pleť
Akné je ochorenie, spojené s poruchou odlučovanie zrohovatených buniek, ktoré sú na povrchu vývodu mazovej žľazy a ktoré by sa mali voľne odlučovať. Táto porucha vedie k postupnému upchatiu vývodu a maz nemôže voľne prechádzať na povrch kože. Vzniká drobná rezistencia (hrčky) plná mazu, ktorá je živinou pre baktérie. Tie sa rýchlo rozmnožia a vzniká klasický zápal pri akné. Je pravdou, že zvýšená tvorba mazu môže byť nepriaznivým faktorom podporujúcim akné, samotná mastná koža však akné nespôsobí. Podobne, nečistá, zle udržiavaná pokožka nemusí trpieť akné. Naopak, najmä dievčatá v období dospievania nadmerne čistí pleť, nezriedka i drastickými prípravky s vysokým obsahom liehu. To vedie k reflexnému zvýšeniu tvorby mazu a k zhoršeniu akné.

Čo môže zhoršiť akné pri čistení pleti?
Za rizikové pokladáme predovšetkým silne odmasťujúci čistiace prípravky alebo kúry.

Pevná mydla - úplne sa vyhýbame pevným mydlám. Tie výraznejšie než tekutá mení pH kože, posúvajú ho do zásaditej oblasti, čo pleti neprospieva. Pleťové vody s vysokým podielom etanolu - lieh je výrazne vysušujúci a dráždivý. Do pleťových vôd pri akné patrí, ale v koncentrácii do 5%.

Alginátové masky - je málo známou skutočnosťou, že algináty vo vysokých koncentráciách nie sú vhodné pre pleť s akné. Samy síce akné nevyvolávajú, ale zrnká alginátu môžu vniknúť do otvorených ložísk akné a tým zhoršiť jej priebeh.

Rastlinné oleje - aj keď sú v kozmetike všeobecne cenené, do kozmetických prípravkov pre ošetrenie akné nepatrí. Voľné mastné kyseliny a glyceridy sú v mnohých prípadoch komedogenní.

Správna technika čistenia pleti pri akné
Ako pri domácej starostlivosti tak v salóne je na prvom mieste dôležité správne určenie typu pleti. Zatiaľ čo mastná aknózna pleť vydrží aj intenzívnejšie čistiace kúry, suchá pleť s akné môže nepriaznivo reagovať aj na relatívne mierné čistenie.

Povrchové čistenie: Pleť vždy na začiatku opláchneme vlažnou vodou. Potom odporúčame pri zatvorených očných viečkach nastriekať na pleť SynCare Hydrogenia biominerální vodu v spreji. Tá mierne rozvoľnia póry a pôsobí na zmäkčenie pleti. Následne aplikujeme SynCare Čistiaci gél anti-akné. Buď končeky prstov, alebo kozmetickým tampónom rozotrieme gél krúživými pohybmi bez väčšieho tlaku po pleti, prípadne aj krku a dekoltu. U mastnej pleti môžeme gél ponechať 1 minúty na pokožke. Následne gél odstránime SynCare Tonikom anti-akné alebo u suchšie citlivej pleti SynCare Tonikom hydratačným.

Hĺbkové čistenie: Nasleduje len v prípade, že pleť je výrazne zhrubnutá, intenzívne mastná a s početnými komedóny. Jeho účelom je ešte viac rozvoľniť rohovú vrstvu kože a uľahčiť prípadnú následnú expresiu ložísk akné. Pre hĺbkové čistenie je vhodná SynCare Prášková Thermo Maska.

Profesionálna kozmetická starostlivosť o ruky dermokozmetikou SynCare

Aj keď je starostlivosť o ruky súčasťou štandardnej ponuky služieb kozmetických salónov, zďaleka sa nejedná o najžiadanejšie ošetrenie. Stále veľa kozmetičiek považuje starostlivosť o pokožku rúk za doplňujúce, ktorá sa vykonáva len na výslovné želanie zákazníčky alebo "keď ostane čas." ​​Výnimku predstavuje manikúra, ktorá je žiadanou, avšak špeciálnou službou. Profesionálna kozmetická starostlivosť o ruky by mala byť špeciálnou súčasťou postupov ošetrenie pleti v salóne a nemožno ju redukovať iba na parafínové zábaly a úpravu nechtov.

Masáž rúk vedie k prekrveniu kože a podpore jej látkovej výmeny. Masáž je najmä vhodná u suchých popraskaných rúk. Odporúčame Pleťový masážny krém napr. s kvapkou levanduľovej alebo mätovej silice. Vhodný je tiež Detský olej s nechtíkom, prípadne obohatený silicami.

Intenzívnu výživnú starostlivosť zaistí Zvláčňujúci a zosvetľujúci krém na ruky. Prípravok je určený pre pravidelnú dennú starostlivosť o ruky. Pôsobí proti pigmentovým névům. Nezanecháva pocit mastných rúk, a preto ho odporúčame aj ako profesionálnu ochranu pri práci.

Maximálna ochrana veľmi suchej kože - vhodné je SEBUCEL LIPOskin Telové mlieko, ktoré sa nanáša nielen na ruky, ale aj na celé telo.

Dezinfekcia kože - pre povrchovú dezinfekciu súčasne s ochranou kože odporúčame DUOSEPT dezinfekčný a regeneračný krém na ruky.

Hydratácia pleti

Tak ako je pre telo dôležitý dostatočný príjem tekutín, je pre pleť nevyhnutná hydratácia. Vďaka nej sa koža prekrvuje a je vyživovaná. Špeciálny hydratačný prípravok je prvý a nevyhnutný krok k správnej starostlivosti o pokožku, a to obzvlášť v letnom období. Kozmetika Alcina ponúka niekoľko možností - či už krémy či séra, vždy má čo ponúknuť pre správnu domácu starostlivosť o pleť.

Liftingový krém Alcina

Liftingový krém
je ideálnou starostlivosťou s dlhodobým liftingovým a hydratačným efetktem. Vypína a vyhladzuje pleť, redukuje drobné linky a vrásky, pästí a dostatočne zásobuje pleť vlhkosťou.

Ako na mastnú pleť?

Účinný pomocník pre riešenie problémov mastné, nečistej až aknóznej pleti je nový AHA-fluid, 10%. Ako ľahký chemický peeling uvoľňuje vývody mazových žliaz a výrazne zjemňuje póry. Redukuje nadmernú produkciu mazu a podporuje regeneráciu pleti. To všetko sú dôvody, prečo sa pre AHA-Fluid, 10% rozhodnúť.

Ako AHA-fluid, 10% používať?
Každý večer na očistenú pleť - odporúča sa použiť Čistiaci gél a Pleťové tonikum s alkoholom, naneste dostatočné množstvo fluidu (vynechať okolie očí a pery), nekombinujte s iným krémom.

Ráno umyte pleť a naneste Denný a nočný fluid a make-up.

Kúra AHA-fluidom sa odporúča používať po dobu 5-8 týždňov podľa stavu pleti. V prípade, že sa chystáte na dovolenku za slniečkom (platí aj pred odchodom na hory), je nutné používanie AHA-Fluidu vysadiť a to minimálne 1 týždeň pred odchodom a používať krémy s vyšším UV faktorom.

Kosmetické tipy Alcina

Ako na citlivú pleť? Jemne s pomocou prípravkov z radu Pre citlivú pleť kozmetiky Alcina. Sensitiv krémy z tejto rady starajú o pokožku tváre obzvlášť šetrne a zásobujú ju upokojujúcimi a zodolňujícími látkami. Účinné látky ako ovsený extrakt, jojobový olej, extrakt z avokáda, squalan a pantenol zabezpečí, aby bola citlivá pleť chránená av rovnováhe.

Kozmetické tipy Alcina

Unavené očné okolie a zvädnutá pleť potrebujú rozjasniť, vyhladiť a osviežiť! Vyskúšajte kombináciu prípravkov s mikrokolagenem: okolo očí naneste Balzam na oči, na tvár, krk a dekolt Aktívny krém. Pre intenzívnejší efekt pod Aktívny krém použite Aktívne sérum. Výsledkom je aktívny, svieža a vyhladená pleť!

Kozmetické tipy Alcina

Športujete každý deň? Nemáte čas poskytnú pleti dostatočnú starostlivosť? Používajte Hydratačné sérum ako podklad pod denný aj nočný krém. Na jar a na jeseň vám navyše pomôže prekonať výkyvy počasia, ktoré sa ihneď prejaví na pleti. V letných mesiacoch je vhodný aj samostatne.

Kozmetické tipy Alcina

Kedy má zmysel začať s očnou starostlivosťou? Určite už od 25ti rokov ako preventívna starostlivosť - partie okolo očí bývajú suchšie. Odporúčame používať gélové prípravky, ktoré nemastí a veľmi dobre sa vstrebávajú. K starostlivosti o očné okolie používajte len špeciálne očné prípravky, ktoré sú vyvinuté pre citlivé očné partie a obsahujú veľmi málo konzervačných a parfumových látok.

Kozmetické tipy Alcina

Máte zmiešanú pleť a stále hľadáte tie pravé krémy? Pretože buď "je to moc alebo málo", ale stále to nie je "akurát"? Siahnite po Sensitiv krému light a Sensitiv krému. Výsledok zaručený. Pokojní, hydratujú aj zmatňujú pleť. Sú proste akurát!

Kozmetické tipy Alcina

A niečo pre pánov, aby im to nebolo ľúto! Koniec lesknúcim sa tváram! Po očistení pleti nanesiete ráno aj večer na pleť tváre a krku Denný a nočný fluid. Rýchlo sa vstrebáva a zmatňuje pleť. Ak trpíte na akné a rôzne "pupienky", skúste Bylinný fluid. Ako jednoduché, ako efektné! Vyskúšajte a pozorne si strážte svoje tajomstvo. Alebo vám ho partnerka vezme!

Kozmetické tipy Alcina

Máte mastnú pleť so zapálenými miestami a pritom sa vám olupuje? Aplikujte pravidelné 1-2x týždenne Soft peeling. Šetrne rozpustí nečistoty a šupinky a umožní lepšie vstrebávanie ošetrujúcu zložiek následných prípravkov.

Kozmetické tipy Alcina

Trápi vás občas vriedky a výskyt miestnych zápalov? Naneste Bylinnú masku na postihnuté miesta a nechajte pôsobiť do rána, alebo ráno a večer pravidelné aplikujte Bylinný fluid.

Kozmetické tipy Alcina

Máte mastnú pleť, lúpe sa Vám a máte pocit napätia? Skúste ako luxusný doplnok Hydratačné sérum. Bude hydratovať vašu pleť do hĺbky, zvláčni ju a vypne, ale vďaka minimálnemu obsahu tukových zložiek ju nezmastí. Fluid môžete použiť ako špeciálne hydratačné ošetrenie na noc a na deň aplikovať Denný a nočný fluid. Alebo si vychutnajte Hydratačné sérum ako komplexný kôru a aplikujte ho ráno aj večer do minutia, a potom sa vráťte k prípravkom z rady pre mastnú pleť.

Kozmetické tipy Alcina

Trpí Vaše ruky v zime? Naneste na ne extra porciu Balzámu na ruky, navlečte bavlnené rukavice a nechajte pôsobiť cez noc, alebo aspoň u televízie. Výsledok vás milo prekvapí.

Kozmetické tipy Alcina

Nechcete sa vzdať bronzovej farby, ale straší vás správy o škodlivosti opaľovania? Vyskúšajte Samoopaľovací krém a pred prvou aplikáciou použite Aktívny peeling alebo Soft peeling. Zabránite tak vzniku nerovnomerného zafarbenia, pleť bude veľmi jemná a prirodzene opálená.

Kozmetické tipy Alcina

Ste požitkářka? Vyberte si Čistiacu penu. Príjemný pocit z jemného obláčiku peny Vás uchváti.
Máte naponáhlo? Vyberte si Čistiaci gél. Môžete ho aplikovať aj počas sprchovania a nie po ňom nutná tonizácia pleti (dočistenie pleťovou vodou).
Ste muž? Vyberte si oboje. Penu pre pôžitkársky večer a gél pre rušné ráno.