Úvod

Alpecin Hair Energizer - štúdie

Vedecky podložené účinnosť kofeinového komplexu

Štúdie účinnosti - Klinika dermatológie a dermatologické alergológie, Univerzita Friedricha Schillera, Jena, Nemecko. Účinnosť kofeinového komplexu pri liečbe androgénnej alopécie (dedičného hormonálneho vypadávanie vlasov).

Dôležitým faktorom pri vzniku androgénnej alopecie je mužský pohlavný hormón testosterón. Aký vplyv má testosterón na rast vlasov sa skúmalo na cca 600 vlasových vačkoch, ktoré boli odobraté mužom, u ktorých sa už prejavili počiatky dedičného hormonálneho vypadávanie vlasov.

Výsledky ukázali, že rast vlasov pod vplyvom testosterónu je jednoznačne slabšie, než bez jeho vplyvu. Množstvo vyrastených vlasov bolo za prítomnosti testosterónu až o 40% nižšia.

Ďalším krokom bola analýza účinku kofeínu. Produkcia vlasových vačkov bola vďaka kofeínu zvýšená až o 46%. Ďalej bolo potvrdené, že kofeín má pozitívny účinok na životnosť vlasových vačkov. Oproti kontrolnému vzorky sa životnosť predĺžila až o 37%.

Potom, čo bolo potvrdené, že testosterón má tlmiace účinky a kofeín naopak stimulačné účinky na rast vlasov, ostávala posledná fáza: zistiť, je ak kofeín schopný zrušiť tlmivý účinok testosterónu. Voči kontrolnému vzorky bol porovnávaný jednak vzorka s prítomnosťou iba testosterónu a ďalej vzorku, ktorý obsahoval testosterón a kofeín.

Na konci analýzy bolo zistené, že kofeín je schopný neutralizovať nežiaduce účinky testosterónu a dokonca stimulovať rast vlasov nad bežnú úroveň. Vďaka vplyvu kofeínu sa vlasové vačky vrátili do rovnako vyváženého stavu, v akom sa nachádzal kontrolná vzorka.

Výsledky ukázali, že kofeín je silným stimulátorom rastu vlasov, ktorý je vhodný pre dlhodobé liečebné a preventívne ošetrenie u osôb, ktoré majú genetické predpoklady k androgénne alopéciu.

Kofeínový komplex v prípravkoch ALPECIN: štvorica aktívnych látok pre posilnenie vlasových korienkov!

Kofeín - aktivuje metabolizmus vlasových korienkov, zlepšuje cirkuláciu krvi vo vlasovej pokožke.

Niacín (vitamín zo sk. B) - jeho nedostatok môže viesť k vypadávaniu vlasov.

Vitamín A - pôsobí proti starnutiu buniek.

Zinok - hlavné stopový prvok, dôležitý pre činnosť enzýmov.

Kozmetika Alpecin