O citlivej a zmiešanej pleti

Máte tiež zmiešaný typ pleti? Je najviac rozšírený a vyznačuje sa mastnejším čelom, nosom a bradou. Tieto partie označujeme ako T-zónu. Mastnejšia T-zóna umožňuje ľahšiu tvorbu kožných nečistôt. U zmiešanej pleti sú suchšie tváre. Tie sú citlivejšie na vonkajšie a vnútorné vplyvy. Preto je potrebné pre zmiešanú pleť hľadať také prípravky, ktoré si poradí ako s mastnejšia T-zónou, tak sa suchými tvárami.

Kozmetika pre citlivú a zmiešanú pleť

Ak sa chcete dobre starať o citlivú či zmiešanú pleť, je nutné využívať vhodné kozmetiky. Voľte kvalitné výrobky, ktoré vám v boji s nedostatkami pleti účinne pomôžu.

Mnohé účinné prípravky vám ponúka kozmetika Alcina. Jedným z nich je Pleťové tonikum s alkoholom. Je vhodné pre každý typ pleti vďaka svojmu nízkemu obsahu alkoholu. Najlepšie sa hodí pre normálnu a zmiešanú pleť. Pleťové tonikum sa aplikuje pomocou vatového tampónu. Nielenže vám pleť vyčistí, ale tiež ju osviežuje a stimuluje.

Ďalším prípravkom od Alciny je nočný krém s ovseným extraktom Sensitiv krém. Ide o ľahký krém, ktorý upokojuje stresovanú pleť a zároveň ju zásobuje potrebnú vlhkosťou. Má tiež bariérovú funkciu a neupcháva póry. Vaša koža bude s týmto výrobkom odolnejšie.

Sensitiv krém light od Alciny je tiež s ovseným extraktom a je určený na deň. Používa sa ako podklad pod make-up. Všeobecne tiež pleti prospieva jeho extrakt z avokáda, panthenolu a jojobového oleja. Sensitiv krémy vám pomôžu predovšetkým s najproblematickejšími partiami, ktoré sú v oblasti čela, nosa a brady.

Alcina vám tiež ponúka pre citlivú a zmiešanú pleť Soft Peeling, ktorý odstraňuje z pleti prebytočný más, ale aj odumreté bunky a kožné nečistoty. Čistí hĺbkovo, ale napriek tomu šetrne. Používa sa 1-3x týždenne.

Zlepšujte aj vy kvalitu svojej pleti s prvotriednymi výrobky od Alciny.