Úvod  \ Riboflavín (vitamín B2) 10 mg

VitaHarmony - Riboflavín (vitamín B2) 10 mg

2,91 EUR

Výrobca: VitaHarmony

Množstvo: 60 tablet

Odoslanie:do 5 dní !

Kat. číslo: 501205

Riboflavín (vitamín B2) 10 mg

Riboflavín (vitamín B2) je významnou látkou, ktorá prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu. V organizme vykazuje antioxidačnú aktivitu. Prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy a k zníženiu miery únavy a vyčerpania. Uplatňuje sa pri metabolizme železa v krvi a pomáha k udržaniu normálnych červených krviniek. Má vplyv na kvalitu pokožky a zraku.
Riboflavín patrí do skupiny vitamínov B, ktoré sú rozpustné vo vode a v tele sa neukladajú, preto je žiaduce ho stále dopĺňať. Zvýšenú potrebu majú ženy užívajúce antikoncepciu, adolescenti, starší ľudia a ľudia so zníženým príjmom mliečnych produktov.
Nedostatok riboflavínu sa prejavuje hlavne zápalovými zmenami kože (dermatitídami) a slizníc. Najčastejšie sa vyskytuje pri liečbe antibiotikami alebo pri niektorých ochoreniach (celiakia, diabetes, ochorenia štítnej žľazy, poruchy tráviaceho traktu). Príznaky nedostatku sú napr. popraskané kútiky pier, afty, bolesť v krku, pálenie očí, mastiace sa vlasy, ospalosť, suchá a drsná koža, zápaly spojiviek a svetloplachosť.
Zvýšený príjem riboflavínu je vhodný pre ženy užívajúce kontraceptíva a ďalej pre všetky ďalšie, ktorí z rôznych dôvodov neprijímajú mlieko a mliečne výrobky. Nedostatok riboflavínu sa vyskytuje predovšetkým u tých, ktorí majú tiež nedostatok ďalších vitamínov skupiny B.
Riboflavín sa prirodzene vyskytuje v mlieku a syroch, vo vnútornostiach, niektorých morských rybách a droždie.

Odporúčané dávkovanie: Dospelí 1 tableta denne, tabletu je možné zapiť tekutinou.

Skladovanie: Na suchom a chladnom mieste, v uzavretom obale, mimo dosahu detí! Minimálna trvanlivosť do dátumu uvedeného na obale.

Upozornenie: Obsah začnite užívať iba z nepoškodeného bezpečnostného obalu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Nie je určené deťom do 3 rokov. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy.

Kategória: VitaHarmony - Vitamíny

XXL Yucca 500 mg

Cena: 15,70 EUR

Odoslanie:do 5 dní !

B komplet JUNIOR

Cena: 4,17 EUR

Odoslanie:do 5 dní !

Ženšen

Cena: 13,30 EUR

Odoslanie:do 5 dní !

Vitamín B12

Cena: 7,70 EUR

Odoslanie:do 5 dní !

Vitamín K2 100 µg + D3 25 µg

Cena: 15,65 EUR

Odoslanie:do 5 dní !

CentralVita® od A do Z

Cena: 13,09 EUR

Odoslanie:do 5 dní !

Tento tovar ešte nikto nekomentoval, môžete byť prvý.

Pridávať komentáre je možné len po prihlásení do Vášho profilu, alebo po registrácii. Ďakujeme za pochopenie.

* Denní referenční hodnota přijmu v 1 tabletě není stanovena
 Obsah v 1 tabletěHMOT.%DRHP
 VITAMIN B2 10  mg 714