Úvod \

CureTouch \ Konopná kozmetika

Konopná kozmetika

Ako v dávnej minulosti, tak aj v dnešnej dobe je konope (Cannabis sativa) používané pre svoje výrazné liečebné účinky. Prvý historicky zaznamenaný dôkaz o liečebnom využití pochádza z Číny z 3.storočí p.n.l. Konope bolo až do konca 19.storočia bežnou súčasťou liečebných praktík, liečili sa ním aj historicky známe osobnosti, ako napr.britská kráľovná Viktória, ktorá ho používala na migrénu a menštruačné bolesti.

Konopný olej je bohatým zdrojom esenciálnych mastných kyselín, ktoré majú výborné zvláčňujúce, upokojujúce a premasťujúci účinky, ďalej potom látok na báze koenzýmov Q alebo vitamínov. Olej dodáva pokožke to najlepšie k jej prirodzenej výžive, posilňuje jej odolnosť voči vonkajším dráždivým vplyvom.

Pôsobením nežiaducich faktorov dochádza k zmenám v zastúpení kožných lipidov (steroly, mastné kyseliny a ceramidy). Nedostatok ceramidov znižuje bariérovú funkciu kože, dochádza k strate vlhkosti. Prejaví sa to jej nadmerným vysúšaním, lúpaním a praskaním. Konopný olej vďaka obsahu nenasýtených mastných kyselín navracia pokožke vyvážené zloženie lipidovej vrstvy.

V prípade kožných problémov výrazne znižuje nutnosť aplikácie nežiaducich hormonálnych liečiv (kortikoidov), pretože bioaktívne látky obsiahnuté v oleji pôsobí dostatočne účinne na priebeh zápalových kožných procesov.

Konopná kozmetika je vhodná najmä pre osoby s citlivou a problematickou pokožkou. Významne sa totiž uplatňuje pri liečbe psoriázy, ekzémov a kožných plesní. U dospievajúcich sa používa na liečbu akné. Blahodarne pôsobí na opary, afty, suché a poškodené vlasy, regeneruje a hydratuje pokožku, spomaľuje proces jej starnutia a má osviežujúce účinky.

Triediť podľa:

Celkom položiek: 2

VitaHarmony - Konopné regeneračné mlieko

Konopné telové regeneračné mlieko Ako v dávnej minulosti, tak iv dnešnej dobe je konope (Cannabis sativa) používané pre svoje výrazné liečebné účinky. Konopný olej je bohatým zdrojom esenciálnych mastných kyselín, ktoré majú výborné zvláčňujúce, upokojujúce a premasťujúci...

Konopné regeneračné mlieko - 200 ml

5,82 EUR

Odoslanie:do 7 dní !

Množstvo: 200 ml

Kat. číslo: 501838

Výrobca: VitaHarmony

VitaHarmony - Konopný pleťový krém s rakytníkom a rašelinou

Konopný pleťový krém s rakytníkom a rašelinou Konopný olej je bohatým zdrojom esenciálnych mastných kyselín, ktoré majú výborné zvláčňujúce, upokojujúce a premasťujúci účinky, ďalej potom látok na báze koenzýmov Q alebo vitamínov. Olej dodáva pokožke to najlepšie k jej...

Konopný pleťový krém s rakytníkom a rašelinou - 50 ml

7,27 EUR

Odoslanie:do 7 dní !

Množstvo: 50 ml

Kat. číslo: 501843

Výrobca: VitaHarmony

Celkom položiek: 2