Úvod \

CureTouch \ Koenzým Q10 kozmetika

Koenzým Q10 kozmetika

V roku 1957 bola tímom profesora F.L.Cranea pri analýze mitochondrií buniek hovädzieho srdca prvýkrát objavená molekula oranžovej farby - koenzým Q. V prírode je obsiahnutý vo všetkom, čo dýcha, pretože pre tento proces zabezpečuje energiu. Pre jeho všadeprítomnosť dostal koenzým Q od vedca RA Mortona názov ubichinon - všadeprítomný CHINON.

Koenzým Q10 je súčasťou mitochondrií, bunkových organel, ktoré sú energetickou centrálou bunky a zaisťujú až 95% energie potrebnej pre životné pochody v nej prebiehajúce. Bunka, ktorá nemá dostatok koenzýmu Q10, odumiera. S vekom, bohužiaľ, jeho množstvo v organizme klesá.

Z kozmetického hľadiska má mimoriadny význam jeho výrazná antioxidačná schopnosť. Chráni bunky tkaniva pred poškodením a starnutím, prospieva detoxikácii pokožky a navracia jej pružnosť a vitalitu. Redukuje vrásky i jemné linky a chráni pred vznikom nových. Odporúča sa tiež ľuďom, ktorí sa viac vystavujú UV žiarenia zo slnka neboze solárií, pretože UV žiarenie znižuje množstvo koenzýmu Q10 v koži. Zvýšenú potrebu koenzýmu Q10 majú aj športovci, fajčiari, ľudia s kardiovaskulárnymi ťažkosťami alebo jedinci s dlhodobým stresom.

Triediť podľa:

Celkom položiek: 2

VitaHarmony - Koenzým Q10 - bylinné mlieko

Koenzým Q10 - telové bylinné mlieko Jemné bylinné mlieko s koenzýmom Q10 je vhodné pre každý typ pleti. Jojobový, mandľový, konopný a avokádový olej spolu s vitamínom E poskytujú pokožke nenasýtené mastné kyseliny a potrebné vitamíny i minerálne látky. Koenzým Q10 je...

Koenzým Q10 - bylinné mlieko - 200 ml

7,18 EUR

Odoslanie:do 7 dní !

Množstvo: 200 ml

Kat. číslo: 501836

Výrobca: VitaHarmony

VitaHarmony - Koenzým Q10 - pleťový krém

Koenzým Q10 - pleťový krém Tonizujúci pleťový krém s koenzýmom Q10, jojobovým olejom a panthenolom je vhodný pre každodenné ošetrenie pleti, ktoré navracia mladistvosť, pružnosť a vitalitu. Alantoín má silné hojivé účinky. Napomáha vyhladzovanie pleti a obnovuje jej vitalitu....

Koenzým Q10 - pleťový krém - 50 ml

6,77 EUR

Odoslanie:do 7 dní !

Množstvo: 50 ml

Kat. číslo: 501841

Výrobca: VitaHarmony

Celkom položiek: 2