Úvod  \ Chia semienka

VitaHarmony - Chia semienka

2,79 EUR

Výrobca: VitaHarmony

Množstvo: 200 g

Odoslanie:do 5 dní !

Kat. číslo: 501313

Chia semienka

Chia semienka, pochádzajúce z rastliny šalvia hispánska (Salvia hispanica L.), sú zdrojom kvalitných bielkovín, obsahujú vysoký podiel zdraviu prospešných omega 3 a 6 mastných kyselín vo veľmi priaznivom vzájomnom pomere, obsahujú vysoký podiel vlákniny a sú bohatým zdrojom vitamínov (A, C alebo E) a minerálnych látok (draslíka, vápnika, fosforu, horčíka a železa). Obsahujú viac omega-3 mastných kyselín ako akýkoľvek iný prírodný zdroj.

Semienka chia pochádzajú zo šalvie hispánskej (Salvia hispanica L.), čo je jednoročná bylina z čeľade hluchavkovitých (Laminaceae), pôvodne pochádzajúce zo Strednej a Južnej Ameriky. Názov "chia" pochádza z aztéckeho slova "chian", čo v preklade znamená "olejnatý".
Pomenovanie "chia" je mayský výraz pre "silu".

Tieto semená bola tiež asi do roku 900 pred n.l. používaná v Mexiku ako mena, čo len dokazuje ich vysokú cenu. Chia semienka patrila medzi štyri najdôležitejšie potraviny starovekých Aztékov - fazuľa, amarant, kukurice a šalvie. Táto strava už v dávnych dobách spĺňala výživové požiadavky stanovené dnešnou Svetovou zdravotníckou organizáciou.

Vlastnosti chia semienok: Obsahujú prírodné antioxidanty, sú výborným zdrojom energie, obsahujú veľké množstvo vlákniny. Sú ľahko stráviteľná, majú nízky glykemický index, majú vysoký obsah vápnika, ľahko sa skladujú, nežlkne a majú dlhú trvanlivosť.
Nemajú žiadnu špecifickú chuť - sú vhodné do sladkých i slaných jedál, vhodné pre celiakov, diabetikov, vegetariánov, vegánov, tehotné i dojčiace ženy.

Zloženie: Semená šalvie hispánskej

Odporúčané dávkovanie: Maximálne 15 g (cca 5 lyžičiek) denne.

Skladovanie: V suchu a teplote do 25 stupňov Celzia. Na suchom a chladnom mieste, v uzavretom obale, mimo dosahu detí! Minimálna trvanlivosť do dátumu uvedeného na spodnej strane obalu. Chráňte pred priamym slnkom.

Upozornenie: Obsah začnite užívať iba z nepoškodeného bezpečnostného obalu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Nie je určené deťom do 3 rokov.

Kategória: VitaHarmony - Doplnkový sortiment

Ženšen

Cena: 11,88 EUR

Odoslanie:do 5 dní !

SmartPills® Kurkuma + Kyselina lipoová + BioPerine®

Cena: 12,38 EUR

Odoslanie:do 5 dní !

Jablčný ocot + Vláknina + Chróm + Vitamín C

Cena: 6,54 EUR

Odoslanie:do 5 dní !

Pivovarské kvasnice

Cena: 7,29 EUR

Odoslanie:do 5 dní !

Harmónia New - kokosovo-čokoládové oblátky

Cena: 1,96 EUR

Odoslanie:do 5 dní !

BodiHeat® - hrejivá náplasť

Cena: 2,46 EUR

Odoslanie:do 5 dní !

Tento tovar ešte nikto nekomentoval, môžete byť prvý.

Pridávať komentáre je možné len po prihlásení do Vášho profilu, alebo po registrácii. Ďakujeme za pochopenie.