O mastnej pleti

Mastná pleť trápi mnoho žien aj mužov. Ide o takú pleť, ktorá nadmerne produkuje kožný maz. Mnohí ju majú hlavne v období puberty, ale veľakrát pretrváva aj do dospelosti. Mastná pokožka tváre zanecháva mastný film, ktorý spoločne s odumretými šupinkami často upcháva póry kože, čo má za následok tvorbu rôznych nečistôt a predovšetkým akné.

Nezúfajte však. Mastná pleť má aj svoje výhody. Je viac odolná voči okolitým vplyvom a tiež pomalšie starne. Napriek tomu je však nutné sa o tento typ pleti dobre starať.

Prípravky radu Alcina

Ako sa starať o mastnú pleť? Predovšetkým je potrebné sa vyzbrojiť kvalitnými výrobkami, ktoré problémy súvisiace s mastnou pleťou zmierňujú.

Alcina vám prináša prípravky, ktoré iste pri boji s týmto typom pleti oceníte. Vašu pleť prečistí, upokojí a dodajú jej potrebnú dávku vlhkosti. Zároveň obmedzí tvorbu mastného filmu, a tak zabráni tvoreniu nečistôt.

Obľúbeným produktom od Alciny je Pleťové tonikum s alkoholom. Obsahuje extrakt z hamamelu, ktorý má mierny dezinfekčný účinok, a tak pomáha predchádzať vzniku nečistôt u mastnej a problematickej pleti. Zároveň obsahuje aj mentol, ktorý pokožku príjemne chladí a osviežuje.

Ďalším prípravkom od Alciny je Bylinná maska, ktorej prírodné extrakty predchádzajú vzniku nečistôt. Kaolín zase odstraňuje nadbytočný maz, upokojuje a zároveň dezinfikuje. Prítomná je aj šalvia, levanduľa a harmanček. Ak budete túto Bylinnú masku používať 1-2x týždenne, čoskoro sa vaša pleť zlepší. Zbavte sa účinne nadmerného mazu.

A čo takto Bylinný fluid s ľahko fluidnou emulziou, ktorá je ideálna pre nečistú, mladú a problematickú pleť? Aj tá vám dokonale pomôže. Fluid obsahuje dráč, skorocel, salicylát, zinok a farnesol. Spoločné pôsobenie týchto látok prežiari vašu pleť a upchaté póry pre vás budú len nepríjemnú minulosťou.

K obmedzeniu nadprodukcii mazu vám tiež pomôže Denný a nočný fluid, ktorý je ľahký a jeho extrakt z harmančeka a sladkého drievka je upokojujúci a protizápalový. Je ideálny v kombinácii s make-upom Perfect Cover Make-up či Silky Matt Make-up.

Posledným prípravkom od Alciny, ktorý je revolučný v boji s mastnou pleťou, je SOS - stick, ktorý využijete k lokálnemu ošetreniu kožných nečistôt, začervenaných a zapálených miest. Zbavte sa zápalového podráždenia a predchádzajte účinne jeho vzniku. Taktiež je vhodný pre kombináciu s ďalšími prípravkami radu Alcina, najlepšie s bylinnou maskou či bylinným fluidom. SOS - stick je tiež účinný pri bodnutí hmyzom. Oceníte aj jeho praktické balenie, ktoré môžete použiť kedykoľvek a kdekoľvek.

Ďalšia starostlivosť o mastnú pleť

A ako sa ešte starať o mastnú pleť? Okrem použitia špičkovej kozmetiky od Alciny sa vyvarujte nekvalitné dekoratívnej kozmetike, ktorá zaťažuje pleť a vyvoláva nadprodukciu mazu. Celkovo je nutné, aby ste sa správali k tomuto typu pleti citlivo. Zvýšte svoj príjem tekutín a používajte make-up pre mastnú pleť. Akné nikdy nevytláčajte a nesnažte sa odstraňovať mastný film z pleti pomocou papierových vreckoviek. Vyhnite sa tiež dráždivé kozmetike, ktorá má vysoké pH či obsahuje alkohol. Nepodceňujte ani správnu výživu.

Zbavte sa raz a navždy mastnej pleti s prípravkami od Alciny.