O zmiešanej a normálnej pleti

Viete, aký máte typ pleti? Možno aj vy máte zmiešanú pleť rovnako ako mnoho ľudí. Ide totiž o najviac rozšírený typ. A ako sa prejavuje? Väčšinou je zmiešaná pleť charakteristická mastnejším čelom, nosom a bradou. V týchto zónach potom práve výskytom väčšieho mazu dochádza častejšie k tvorbe nečistôt. Tváre sú väčšinou suchšie a citlivejšie na vonkajšie i vnútorné vplyvy. Možno ale práve vy máte to šťastie a vaša pleť je normálna, tzn. nie sú u nej viditeľné rozdiely medzi strednou a bočnou partií tváre. Táto pleť nie je precitlivená, dobre sa prekrvuje, je jemná a svieža. Aj tak je vhodné podporiť kvality pleti vhodnými kozmetickými prostriedkami.

Ak stále ešte neviete, aký máte typ pleti, zistite to čo najskôr a začnite sa o něj starostlivo starať. Odmenou vám bude krásna prežiarená tvár s dobre vyzerajúci pleťou. To je odmena, ktorá za vašu starostlivosť rozhodne stojí.

Prípravky radu Alcina

A ako sa starať o normálnu a predovšetkým zmiešanú pleť? Na trhu nájdete mnohé kozmetické prípravky. Sú však rôzne kvality, a pretože ide o vašu pleť, vyberte si skutočne dobre. Skúste prípravky od Alciny. Táto značka je pre vás zárukou kvality, ktorú oceníte.

A z akých konkrétnych výrobkov si môžete vybrať?

Alcina vám predstavuje niekoľko výrobkov pre zmiešanú a normálnu pleť. Poďme si ich priblížiť.

Obľúbeným prípravkom od Alciny je Sensitiv krém light, ktorý dlhodobo zmatňuje pleť v oblasti T-zóny, tj. oblasť čela, nosa a brady. Vďaka krému bude táto časť tváre zvlhčovaná a vaša pleť bude v prirodzenej rovnováhe. Máte citlivú pleť? Potom je vhodné použiť tento krém ako poklad pod make-up. Prípravok obsahuje tiež extrakt z avokáda, pantenolu a jojobového oleja.

Alcina vám tiež ponúka Pleťové tonikum s alkoholom, má nízky obsah alkoholu, a tak bude upokojovať vašu pleť. Navyše je veľmi osviežujú. Táto pleťová voda je určená pre každý typ pleti, predovšetkým pre normálnu a zmiešanú. Pleťové tonikum aplikujte pomocou vatového tampónu.

Vaša zmiešaná či normálna pleť si zaslúži starostlivosť aj v noci. K tomu je určený Sensitiv krém od Alciny. Nechajte vyživujúce zložky tohto krému pracovať, zatiaľ čo vy spíte. Ovsený extrakt upokojí vašu pleť a tiež ju pästí, zásobuje vlhkosťou a posilňuje bariérovú funkciu. Krém oceníte predovšetkým v prípade, že máte citlivú pleť. Navyše prípravok neupcháva póry, takže vaša pokožka bude skutočne bez vád. Vhodné je nočný krém kombinovať s denným krémom, najlepšie takým, ktorý má tiež ovsený extrakt.

Používajte na svoj zmiešaný alebo normálny typ pleti prípravkami od Alciny. S nimi bude vaša pokožka tváre odolná, krásna a bez vád. Doprajte si kvalitnú starostlivosť o vašu pleť.